رزین آنیونی A100

رزین A100

نویسنده : watertop دسامبر 22, 2021 4079 بازدید

رزین آنیونی A100 یکی از انواع رزین های آنیونی است که در دسته رزین های آنیونی ضعیف دسته بندی می شود. رزین های آنیونی ضعیف آن دسته از رزین های آنیونی هستند که از آنها برای حذف آنیون اسید های قوی استفاده می کنند.

دسته بندی رزین A100

همانطور که گفته شد رزین A100 در دسته رزین های آنیونی ضعیف دسته بندی می شود بدین معنا که نمی تواند تمام آنیون ها را از آب حذف کند. رزین های آنیونی به دو دسته تقسیم می شوند

  1. رزین آنیونی قوی
  2. رزین آنیونی ضعیف

رزین آنیونی قوی

رزین آنیونی قوی می تواند تمام آنیون ها را از آب حذف کند به همین دلیل به آن رزین آنیونی قوی می گویند. از انواع رزین های آنیونی قوی می توان به رزین حذف نیترات، رزین آنیونی میکس بد، رزین حذف رنگ شربت قند و… اشاره نمود.

گسترده ترین کاربرد رزین آنیونی؛ استفاده از آن در دیونایزر ها است. در دیونایزر ها از دو نوع رزین آنیونی می توان استفاده نمود. یکی رزین آنیونی سیکل هیدروژن معمولی است که در دیونایزر های دو ستونی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگری نیز رزین آنیونی مورد استفاده در دیونایزر های تک ستونی است که مخصوص دیونایزر های تک ستونی است و با استفاده از تفاوت دانسیته رزین آنیونی و کاتیونی می توان آن را احیا نمود.

رزین آنیونی ضعیف

از رزین آنیونی ضعیف معمولا برای حذف آنیون اسید های قوی استفاده می کنند. رزین A100 در این دسته از رزین های آنیونی دسته بندی می شود. معمولا از رزین های آنیونی ضعیف به همراه رزین آنیونی قوی نوع ۲ استفاده می کنند تا تمام کاتیون های اسیدی را حذف کنند. نام این دسته از رزین های آنیونی به دلیل عدم توانایی در واکنش با تمام آنیون های آب؛ ضعیف نام گرفته است.

احیای رزین

رزین A100 در سیکل کلر فعالیت می کند و یون های هدف خود را با یون کلرید تبادل می کند. لدا برای احیای آن؛ تنها لازم است منبعی برای تامین کلرید فراهم نماییم.

برای احیای رزین A100 باید چهار مرحله زیر را به درستی انجام دهیم

  1. شستشوی معکوس
  2. مکش آب نمک به عنوام ماده احیا کننده
  3. پر کردن مخزن نمک برای احیای بعدی
  4. شستشوی نهایی

شستشوی معکوس

در این مرحله آب را از پایین وارد بستر رزین می کنند و آب پس از جدا کردن دانه های رزین و خارج نمودن ذرات نا خالص از بستر رزین خارج می شود. شستشوی معکوس دانه های رزین را از هم جدا می کند و باعث می شود که ماده احیا کننده در مرحله بعدی از میان تمام دانه های رزین عبور کرده و احیا با بازده بیشتری به انجام برسد.

مکش آب نمک

در این مرحله از مخزن نمک کنار مخزن رزین آب نمک مکش می شود و دانه های رزین دوباره احیا می شود. مدت زمان این مرحله را با توجه به حجم رزین و فشار آب تعیین می کنند.

پرکردن مخزن آب نمک

در این مرحله از آب تصفیه شده بوسیله سیستم رزینی مخزن آب نمک پر می شود تا آب نمک لازم برای دوره های بعدی احیا آماده باشد.

قیمت رزین a100

گروه صنعتی آریاب تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تامین کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب می باشد. جهت استعلام قیمت، مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *