• مقالات
 • آنتراسیت – انواع آنتراسیت

آنتراسیت

آنتراسیت – انواع آنتراسیت

نویسنده : watertop نوامبر 10, 2021 5782 بازدید

آنتراسیت که یکی از مراحل تولید زغال سنگ خالص است دارای بیشترین میزان کربن خالص و کمترین میزان مواد ناخالصی مانند آب و کربن دی اکسید است.

آنتراسیت چیست

آنتراسیت که با نام زغال سنگ هم شناخته می شود آخرین مرحله تولید زغال سنگ است. آنتراسیت تحت اثر دما و فشار بسیار بالا تقریبا به خلوص کامل رسیده و به همین دلیل به رنگ آبی می سوزد.

تولید آنتراسیت با مرگ حیوانات و درختان است که اجساد آنها در زمین دفن می شود و در اثر دما و فشار طی سالیان سال افزایش خلوص و کاهش مواد فرار؛ آنتراسیت حاصل می شود.

تولید آنتراسیت

همانطور که گفته شد با مرگ حیوانات و درختان و دفن شدن اجساد آنها مراحل زیر به ترتیب برای سنگ معدن زغال سنگ رخ می دهد تا آنتراسیت تولید شود.قیمت آنتراسیت در واتر تاپ

 1. تورب
 2. لیگنیت
 3. بیتومینه
 4. آنتراسیت

تورب

در این مرحله میزان مواد ناخالص زیاد است و خلوص سنگ معدن پایین است. تورب به رنگ قهوه ای و قهوه ای روشن است و به رنگ زرد تا سرخ می سوزد.

تورب

تورب

لیگنیت و بیتومینه

با گذشت زمان و افزایش وزن لایه های بالایی بر روی لایه تورب؛ دما افزایش می یابد و میزان کربن در سنگ معدن افزایش می یابد.

آنتراسیت

در آخر این سنگ باکیفیت حاصل می شود که خلوص کربن در آن به بالای ۸۰ درصد می رسد. یکی از راه های ساده برای تشخیص سنگ آنتراسیت این است که به دلیل خلوص بالای کربن در آن تقریبا به رنگ آبی می سوزد.

کاربرد آنتراسیت

از آنتراسیت در صنایع مختلف استفاده های گوناگونی می کنند که به چند مورد در اینجا اشاره می کنیم

 • لاستیک سازی
 • رنگ و رزین – آنتراسیت رنگ
 • چینی و لعاب
 • سرامیک
 • تصفیه آب و فاضلاب
 • کاربرد آنتراسیت در تصفیه آب

تصفیه آب و فاضلاب

یکی از کاربرد های آنتراسیت در صنعت تصفیه آب و فاضلاب در فیلتر های شنی است. در فیلتر شنی معمولا از سیلیس برای فیلتراسیون اصلی استفاده می کنند اما از آنتراسیت هم برای زهکشی و هم برای کاهش رنگ، بو و مواد آلی تا حدودی؛ استفاده میکنند. در هنگام استفاده از آنتراسیت برای فیلتر شنی چند رسانه ای باید به تفاوت قابل توجه دانسیته آن با سیلیس توجه داشت تا در هنگام شستشوی معکوس مشکلی ایجاد نشود.

به این دلیل از آنتراسیت در تصفیه آب و فاضلاب استفاده می کنند که در فیلتر ها به راحتی قابل شستشو و تمیز کردن است چرا که دانسیته پایین تری نسبت به سیلیس دارد و به دانسیته آب نزدیک تر است.

قیمت آنتراسیت
آنالیز آنتراسیت
معادن آنتراسیت در ایران
فیلتر آنتراسیت

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی است. جهت خرید آنتراسیت مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *