فیلتر شنی

فیلتر شنی – ساخت فیلتر شنی

نویسنده : watertop می 20, 2021 5557 بازدید

فیلتر شنی که برای حذف ذرات معلق آب به کار می رود اغلب به شکل مخازن تحت فشار ساخته می شود. استفاده از فیلتر های شنی یکی از به صرفه ترین راه ها برای از بین بردن مواد معلق (TSS) آب است.

آنچه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت

  1. فیلتر شنی چیست
  2. خرید فیلتر شنی
  3. قیمت فیلتر شنی
  4. نحوه فیلتراسیون فیلتر شنی
  5. کاربرد فیلتر شنی

فیلتر شنی چیست

فیلتر شنی تحت فشار مخزنی است که درون آن رسانه ای برای فیلتراسیون مواد معلق وجود دارد. در فیلتر های شنی می توان از مواد متفاوتی جهت فیلتراسیون استفاده کرد امروزه از سیلیس، آنتراسیت و… استفاده می شود حتی میتوان از بستر های چند لایه برای این فیلتر ها استفاده کرد.

خرید فیلتر شنی

گروه صنعتی واترتاپ با توجه به دارا بودن افراد متخصص در زمینه ساخت تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و همچنین تجربه کافی در این زمینه اقدام به ساخت و تجهیز فیلترهای شنی نموده است برای دریافت مشاوره در مورد فیلتر های شنی و نحوه فیلتراسیون آنها با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

قیمت فیلتر شنی

قیمت فیلتر های شنی با توجه به قیمت ورق های فولاد، قیمت سیلیس، نازل و عوامل دیگر تعیین می شود عواملی مانند سرعت خطی آب در فیلتر ها، ظرفیت فیلتراسیون و یا ضخامت ورق نیز در تعیین قیمت موثر می باشد. برای استعلام قیمت فیلتر های شنی واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

نحوه فیلتراسیون

سیستم های فیلتراسیون تحت فشار برای تصفیه آب شهری و صنعتی طراحی شده اند، جایی که حذف مواد معلق معلق مانند ذرات معلق، آهن، منگنز، روغن های آزاد، مقیاس آسیاب و رسوبات دیگر در آبهای زیرزمینی یا سطحی مورد نیاز است فیلترهای شنی تحت فشار معمولا اولین مرحله تصفیه در سیستم تصفیه آب هستند. در فیلتر های شنی آب با عبور از لا به لای شن ها و ماسه ها مواد معلق خود را از دست می دهد و به صورت آب بدون TSS از فیلتر خارج می شود.

گروه واتر تاپ تولید کننده فیلتر های شنی تحت فشار، برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

با ادامه روند فیلتراسیون فیلتر های شنی؛ مواد معلق لا به لای شن ها افزایش یافته و این امر به مرور باعث کاهش ظرفیت و افت فشار در فیلتر ها می شود. در این زمان لازم است که با خارج کردن فیلتر از سیستم تصفیه و انجام شستشوی معکوس یا Back Wash؛ سیلیس درون مخزن را شستشو داد تا ظرفیت و فشار دوباره به حالت اول برگردند.

ظرفیت فیلتر شنی

یکی از عوامل مهم و موثر در تعیین ظرفیت تصفیه یک فیلتر شنی؛ میزان کدورت آب ورودی است که بر سرعت عبور آب از فیلتر تاثیر می گذارد. هرچه میزان کدورت آب ورودی بیشتر باشد طبعا سرعت خطی آب نیز کمتر خواهد بود.

کاربرد فیلتر شنی

همانطور که گفته شد از فیلتر های شنی برای حذف ذرات معلق آب استفاده می شود. فیلتر های شنی به سه شکل آهسته، ثقلی و تحت فشار مورد بهره برداری قرار می گیرند که فیلتر های شنی تحت فشار معمول تر هستند.

در استخر ها، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، موتور خانه ها و هر نوع استفاده ای از آب که به صنعت و آشامیدن مربوط باشد و نیاز به حذف ذرات معلق ضروری باشد از فیلتر های شنی استفاده می کنند.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد سیمیایی در این حوزه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید باکارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بستر فیلتر شنی

به عنوان بستر اصلی فیلتر شنی بیشتر از سیلیس استفاده می کنند. برای زهکشی آب روی نازل ها نیز می توان از سیلیس، آنتراسیت و گارنت استفاده کرد. دانه بندی مناسب سیلیس برای استفاده در فیلتر شنی بین ۰٫۷ تا ۱٫۵ است که برای فیلتر شنی از دانه بندی صنعتی ۰٫۵ الی ۱٫۵ استفاده می کنند. بستر فیلتر شنی به دو دسته تقسیم می شود یکی بستر اصلی که وظیفه فیلتراسیون را بر عهده دارد و دیگری کار زهکشی را انجام می دهد.

شارژ سیلیس

سیلیس در فیلتر شنی از درش به ریز ترین دانه بندی به ترتیب از پایین مخزن به بالا ریخته یا اصطلاحا شارژ می گردد. بدین معنا که در پایین ترین بخش درشت ترین لایه و در بالا ترین بخش ریز ترین لایه سیلیس قرار خواهد گرفت.

اجزای فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی معمولا از جنس فلزی ساخته می شود اما امروزه می توان از مخازن FRP نیز استفاده نمود که بحث خوردگی در آنها وجود ندارد.

مطالب مرتبط

سیلیس فیلتر شنی

انواع فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی

مقدار سیلیس فیلتراسیون

فیلتر شنی استخری

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی در این حوزه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *