اسید دیسکلر (دی اسکلر)

قیمت اسید دیسکلر ۳۳ درصد

نویسنده : watertop آوریل 15, 2021 6943 بازدید

اسید دیسکلر (دی اسکلر) یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب می باشد اسید دی اسکلر (دیسکلر) اسیدی با پایه HCl با غلظت ۳۳% است که برای رسوب زدایی تاسیسات از آن استفاده می شود می تواند به همراه یا بدون مواد ضد خورنده در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

معرفی اسید دیسکلر

امروزه با گسترش صنایع مختلف و ساخت تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و… سیالی که بتواند نیازهای مربوطه را در این زمینه برطرف کند بسیار حائز اهمیت است. آب با داشتن ویژگی های منحصر به فردی چون ظرفیت ویژه بالا، دسترس پذیری بالا و… بهترین گزینه در این حوزه است.

آبی که برای این تاسیسات استفاده می شود باید بدون هر نوع آلودگی و املاح رسوب گذار باشد زیرا به مرور با ایجاد رسوب بر روی لوله ها و تاسیسات می تواند عمر آن ها را کاهش داده و میزان هزینه های اتلافی را به شدت بالا ببرد. بنابراین باید آب را برای این منظور تصفیه کرد.

اگر آبی که به منابع و لوله ها و تاسیسات وارد می شود سختی گیری نشود؛ به مرور سطح لوله ها و مخازن را رسوب فرا می گیرد و باعث کاهش عمر مجاری و مخازن می شود و به طبع آن باعث افزایش هزینه های اتلاف انرژی می شود. پس به ماده ای نیاز است که بتواند با اطمینان بالا رسوب ها را حذف کند.

برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید اسید دیسکلر (دی اسکلر) گروه صنعتی واترتاپ با برند Paril با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شستشو با اسید

برای شستشوی لوله ها و مجاری و… از ماده ای اسیدی به نام اسید دی اسکلر (دیسکلر) استفاده می کنیم. اسید دیسکلر یکی از اسید های معدنی با فرمول شیمیایی HCl به عنوان ماده پایه ای اسید است که معمولا با غلظت ۳۳% عرضه می شود. گروه صنعتی واترتاپ اسید دیسکلر با برند Paril 1012 , paril 1013 را به بازار ایران عرضه می کند که برخلاف سایر اسید ها فاقد بوی تند و زننده است که باعث شده اپراتور ها به استفاده از این برند اسید دیسکلر تمایل بیشتری نشان بدهند.

شایان ذکر است که با نصب و استفاده از تجهیزات تصفیه آب پیش از ورود آب به تاسیسات نظیر سختی گیر های رزینی یا دیونایزر ها که عمل سختی گیری آب را انجام می دهدند دیگر نیازی به شستشوی مجاری با اسید نخواهد بود و این امر باعث افزایش حداکثری طول عمر تاسیسات شما خواهد شد. با نصب سختی گیر های رزینی یا دیونایزر ها یا دستگاه های اسمز معکوس می توان از رسوب در تاسیسات جلوگیری نمود. عامل اصلی رسوب گذاری نمک های کربناتی هستند که با حذف کاتیون های کلسیم و منیزیم که بیشتر کاتیون های آب را تشکیل می دهند می توان رسوب گذاری را بسیار کاهش داد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و وارد کننده و تولید کننده انواع مواد شیمیایی مربوط در این زمینه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید؛ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

استفاده از اسید دیسکلر با پایه کلریدریک اسید به دلیل خاصیت خورندگی کمتر در حلال های غیر آبی، می تواند عمر تاسیسات را بالاتر ببرد. این اسید ها دارای خاصیت اسیدی کمتری می باشند و می توان از آنها برای شستشو استفاده نمود. شستشو با اسید دیسکلر را تا جایی ادامه دهید که محلول خروجی از لوله ها تقریبا شفاف شود. این به این معنی است که تمام رسوب ها شسته و خارج شده اند. در صورت ادامه شستشو قطعا دیواره لوله ها و جداره مخازن دچار آسیب شده و در دراز مدت مستعد سوراخ شدنمی شوند.

ضد خورنده (اینهیبیتور) اسید دیسکلر

یکی دیگر از استفاده های اسید دیسکلر در دستگاه آب شیرین کن صنعتی یا RO می باشد که برای کاهش میزان رسوب گذاری بر روی ممبران ها یا غشای دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. اسید دیسکلر می تواند از رسوب گذاری یون کلسیم جلوگیری به عمل بیاورد. اسید دیسکلر می تواند جلوی رسوب گذاری یون کلسیم را در آب بگیرد و بدین ترتیب بخش بزرگی از رسوب ها دیگر تشکیل نخواهند شد.

در صورتی که می خواهید از اسید دیسکلر برای شستشو استفاده کنید باید غلظت مورد نیاز اسید برای رسوب زدایی مخازن خود را بررسی کنید تا از آسیب به مخازن و لوله کشی ها جلوگیری به عمل آید. استفاده از اینهیبیتور می تواند از خوردگی ممانعت کند اما برای اطمینان بیشتر توصیه می شود نمونه ای از رسوب خود را با اسید در غلظت های مختلف تماس دهید و غلظت مناسب را انتخاب کنید. همچنین پس از اسید شویی باید مخازن و لوله ها را با ماده قلیایی شستشو داد تا اسید از لوله ها خارج یا خنثی شود.

کاربرد های اسید دیسکلر

اسید دی اسکلر (دیسکلر) با قدرت خورندگی بالایی که دارد رسوب ها را از سطح کولینگ تاور ها (برج های خنک کن) منابع کوئلی و… جدا کرده و از بین می برد. بدیهی است که اسید دیسکلر با این قدرت خورندگی می تواند سطوح مجاری را نیز به تدریج از بین ببرد بنابراین برای جلوگیری از این امر از مواد ضد خورنده (اینهیبیتور) استفاده می شود که برای جنس های متفاوت لوله ها از انواع ضد خورنده ها استفاده می شود. گروه صنعتی واتر تاپ عرضه کننده اسید دیسکلر با انواع مواد ضد خورنده است برای ارتباط با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از سایر کاریرد های اسید دیسکلر می توان به استفاده از آن در سیستم های اسمز معکوس برای کاهش میزان رسوب گذاری بر روی ممبران های RO اشاره کرد. اسید دیسکلر مانع از رسوب گذاری کلسیم کربنات می شود. سایر کاتیون ها همچنان می توانند تشکیل رسوب کربناتی داده و ممبران را دچار گرفتگی کنند. تنها سختی موقتی آب که همان سختی کربناتی است می تواند بدون تبخیر آب رسوب نماید.

فرمول اسید دی اسکلر

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و وارد کننده و تولید کننده انواع مواد شیمیایی مربوط در این زمینه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید؛ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

Inhibitor analysis

Appearance: red liquid at 25 c

Boiling point: 100 c

Cloud point: -5 c

Density: 1044 Kg/m3 at 15 c

Pour point: < -10 c

Viscosity: 116 mpa s at 5 c

Solubility in water: souble

مطالب مرتبط

آنتی اسکالانت

دستگاه اسمز معکوس

سختی گیر رزینی

رزین سختی گیری

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و وارد کننده و تولید کننده انواع مواد شیمیایی مربوط در این زمینه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید؛ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *