تصفیه فاضلاب بهداشتی – ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

نویسنده : watertop سپتامبر 28, 2020 10871 بازدید

آب طبیعی از لحاظ شیمیایی به ندرت خالص می باشد. در هنگام بارندگی ها ذرات معلق آلی و معدنی، گازها، بخارها، غبارها و … موجود در هوا ، در آب حل و از این طریق به سطح زمین می رسند. علاوه بر این آب، آلاینده های سطحی و حل شده در طی جاری شدن بر رو سطح زمین را حمل می کند.

پکیج تصفیه فاضلاب

در سالهای اخیر با رشد روز افزون جمعیت و کاهش ذخایر آبهای زیرزمینی تمایل به استفاده از واحدهای پیش ساخته جهت تصفیه آب و فاضلاب به شکل سازه ( پکیج) قابل حمل خصوصا برای جوامع کوچک همچون شهرک های مسکونی ، مناطق روستایی، کمپ ها، مجتمع های تجاری و تفریحی ، سایتهای کارگاهی و یا مراکز اداری و نظامی افزایش پیدا کرده است و هر یک موارد فوق الذکر نیز بر حسب شرایط فاضلاب تولیدی و محیطی و امکانات موجود در منطقه پکیج تصفیه فاضلاب در نظر گرفته می شود.

معمولا خروجی پکیج های تصفیه فاضلاب را بر حسب مکان صنعت تعیین می کنند برای مثال اگر فاضلاب تولیدی در شهرک های صنعتی باشد باید مطابق استاندارد های ورودی به فاضلاب شهرک باشد اما اگر دسترسی به شبکه فاضلاب وجود نداشته باشد از خروجی برای آبیاری استفاده می کنند.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع پکیج های تصفیه فاضلاب و تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع پکیج ها و تجهیزات تصفیه ب و فاضلاب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

با ساخت تصفیه خانه های پیش ساخته ( پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی) به صورت واحدهای آماده ی بهره برداری علاوه بر کاهش قابل ملاحظه وقت و هزینه ، امکان جابه جایی و حمل آن به شکل کانتینرهای ساخته شده بر اساس حجم مورد نیاز فراهم شده است.

از این واحدها به عنوان راه حلی مقرون به صرفه جهت امر تصفیه فاضلاب و رفع معضلات زیست محیطی به طور گسترده ای استفاده می شود. اصلی ترین دلیل طراحی و ساخت پکیج تفیه فاضلاب بهداشتی چه به صورت فلزی ، پلی اتیلنی و یا فایبر گلاس جهت جلوگیری از سیوع بیماری های واگیر دار و ورود مواد الی مضر به چرخه محیط زیست می باشد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد برای استعلام قیمت محصولات، مشاوره و خرید تجهیزات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به عنوان مثال فاضلاب مراکز تجاری و تفریحی و یا مراکز درمانی همچون بیمارستان پس از هدایت به پکیج های تصفیه فاضلاب طی پروسه تصفیه و مراحل مختلف تصفیه فاضلاب بیمارستانی به صورت پسابی زلال ، بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش نشده ، پس از عمل ضدعفونی( گندزدایی) با استفاده از کلر و یا دیگر مواد ضدعفونی کننده مطابق با استانداردهای محیط زیست به محیط دفع می گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

روشهای تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به اینکه فاضلاب تولیدی در شهر به دو دسته فاضلاب خاکستری و فاضلاب بهداشتی تقسیم می شود و تجمیع این فاضلاب وارد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی می شود و برای اینکه فاضلاب خروجی از پکیج دارای استانداردهای زیست محیطی باشد می بایست پروسه ها و روشهای مختلفی جهت تصفیه فاضلاب انجام شود.

معمولا در داخل یک پکیج فاضلاب بهداشتی از سه فرآیند فیزیکی ، بیولوژیکی و شیمیایی استفاده می شود. تصفیه فاضلاب در انواع مختلف پکیج های تصفیه فاضلاب معمولا به سه روش عمده انجام می شود که عبارتنند از EAAS, MBR و MBBR.

تصفیه فیزیکی فاضلاب

یکی از مراحل ابتدایی تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد و استفاده از این روش جهت حذف آلاینده ها می باشد. از مجموعه فعالیت هایی که در این مرحله به طور عمده صورت می گیرد عملیات واحد آشغالگیری می باشد که در این گام مواد جامد ورودی به پکیج از فاضلاب جدا می شود. آشغالگیر های مورد استفاده در پکیج های تصفیه فاضلاب معمولا از نوع آشغالگیر های دستی هستند و در آشغالگیر های دستی از آشغالگیر سبدی بیشتر استفاده می کنند.

در این مرحله از فرآیند تصفیه علاوه بر آشغالگیری از فرآیند چربی گیری نیز استفاده می شود که یا به صورت یک واحد جداگاه به عنوان پیش تصفیه پیش از ورود فاضلاب به پکیج تعبیه می شود و یا می توان این واحد را به پکیج اضافه نمود که در این مرحله چربی موجود در فاضلاب را جدا نموده و بر روی سطح شناور می کنند. به طور کلی تصفیه فیزیکی را می توانیم در واحدهایی همچون آشغالگیری ، واحد چربی گیری ، واحد ته نشینی مشاهده نمود. معمولا در پکیج تصفیه فاضلاب از آشغالگیر های دستی استفاده می کنند چرا که ظرفیت این آشغالگیر کم است به همین دلیل از آشغالگیر دستی استفاده می کنیم.

در خروجی پکیج های تصفیه فاضلاب می توان از فیلتر شنی نیز استفاده نمود که آن هم شکلی از تصفیه فیزیکی فاضلاب است.

تصفیه بیولوژکی فاضلاب

در این مرحله از تصفیه فاضلاب مواد آلی موجود در فاضلاب که عامل آیندگی فاضلاب شناخته می شوند توسط میکرو ارگانیسمهای موجود در فاضلاب هضم و اکسید می شوند که طی این روش قشر بیومسی در واحد هوادهی تولید و در واحد ته نشینی از پساب تصفیه شده جدا می شود . بخشی از تصفیه بیولوژیکی آب بوسیله بلوئر و دیفیوزر های هوادهی انجام می شود که اکسیژن لازم برای فعالیت بیولوژیکی میکروارگانیسم ها را فراهم میکند.

تصفیه شیمیایی فاضلاب

به منظور حذف مواد کلوییدی و معلق در فاضلاب ورودی از مواد منعقد کننده استفاده می گردد و یا برای عمل گند زدایی از مواد گند زدا همچون کلر و یا ازن استفاده می شود که این فرآیند یک فرآیند شیمیایی در امر تصفیه فاضلاب می باشد. پر کاربرد ترین ماده منعقد کننده ای که در صنعت از آن استفاده می کنند پلی آلومینیوم کلراید یا پک می باشد.

روش های تصفیه فاضلاب

با توجه به نوع فاضلاب باید از روش های متفاوتی برای تصفیه آن استفاده نمود. گاهی نیاز است که فرآیند هایی به آن افزوده شود تا فاضلاب به کیفیت مطلوب یرسد.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد برای استعلام قیمت محصولات، مشاوره و خرید تجهیزات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *