پلی اکریل آمید

کاربرد پلی اکریل آمید کاتیونی و آنیونی در تصفیه آب و فاضلاب

نویسنده : watertop سپتامبر 8, 2020 9970 بازدید

فرمول شیمیایی پلی اکریل آمید کاتیونی و پلی اکریل آمید آنیونی

مصارف پلی اکریل آمید در تصفیه آب و فاضلاب

پلی آکریل آمید ، به عنوان یک لخته ساز ، می تواند به طور گسترده ای در فاضلاب صنعتی ، فاضلاب مخلوط خانگی ، تصفیه فاضلاب استفاده شود. همچنین ، مناطق کاربردی آن شامل زمینه های زیر برای خاصیت جداسازی جامد مایع آن است: نفت ، متالورژی ، برق ، صنایع شیمیایی ، تولید کاغذ ، چاپ و رنگرزی ، ذغال سنگ ، دباغی ، دارویی ، مواد غذایی ، سنگ و غیره.

Product appearanceMolecular weight(106)Hydrolysis(%)Dissolution timeSolid content(%)Charge type
White granular800-20000-5030min-1h>88Anionic,Cationic
Emulsion400-20000-5020min35-40Anionic,Cationic
مصارف پلی اکریل آمید در تصفیه آب و فاضلاب

پلی آلومینیوم کلراید گرید آب آشامیدنی

PAM درجه آب آشامیدنی عمدتا در تصفیه آب خام ، تولید قند ، تخمیر و غیره استفاده می شود. PAM را می توان در آب خام به منظور ته نشینی و لخته شدن اضافه کرد ، که می تواند به طور موثر دوز مواد افزودنی مانند پلی آلومینیوم را کاهش دهد ، بنابراین از تولید لجن زیاد خودداری کنید.

محصولات پیشنهادی: A556PWG، A656PWG. در صنعت تولید شکر ، PAM در لخته سازی و رسوب باگاس از محلول قند کارآمد است.

پس از تصفیه ، محلول شکر شفاف بدست می ­آید.

نکته : لطفا مخلوط PAC و PAM را برای جداسازی و تصفیه ملاس نیشکر به بهترین شکل انتخاب کنید.

Product appearanceMolecular weight(106)Hydrolysis(%)Dissolution timeSolid content(%)Charge type
White granular800-20000-50%< 1h>88Anionic
پلی آلومینیوم کلراید گرید آب آشامیدنی

مصرف و دوز پلی اکریل آمید

غلظت محلول این محصولات در ۰٫۱-۰٫۴ بهتر کار می کند و برای تهیه محلول، آب غیر نمکی خنثی (آب با املاح کم و pH خنثی ) ترجیح داده می شود.

هنگام حل شدن ، محصول پلی آکریل آمید آنیونی را به طور یکنواخت در آب بپاشید ، سرعت هم زدن را در ۵۰ ~ ۲۰۰ دور در دقیقه کنترل کنید. در صورت لزوم آب مورد استفاده برای انحلال را گرم کنید ( کمتر از ۶۰ درجه سانتیگراد) که می تواند انحلال را تسریع کند.

مقدار PH محلول مورد تصفیه را تنظیم کنید تا بهترین اثر محصول آنیونی پلی اکریل آمید را داشته باشد (آزمایشات برای تعیین بهترین مقدار PH و مقدار مصرف این محصولات لازم است) ؛ اگر در هنگام مخلوط شدن محصول پلی اكریل آمید آنیونی با محلول برای تصفیه ، سرعت اختلاط را کم كنید تا رشد لخته ها را تسریع كرده و تصفیه را تسریع كند.

مصارف پلی اکریل آمید در صنایع معدنی

پلی آکریل آمید را می توان در فرآیند استخراج ، فرآوری و دفع باطله معادنی مانند ذغال سنگ ، طلا ، نقره ، مس ، آهن ، سرب و روی ، آلومینیوم ، اورانیوم ، نیکل ، فسفر ، پتاسیم ، منگنز و سایر مواد معدنی استفاده کرد. هدف اصلی آن برای بهبود کارایی جداسازی جامد مایع و میزان بازیابی است.

مصارف پلی اکریل آمید در صنعت کاغذ

در فرآیند تولید کاغذ ، پراکندگی پلی آکریل آمید آنیونی و پلی آکریل آمید کاتیونی می تواند به طور موثر از الحاق مجدد فیبر جلوگیری کرده و یکنواختی کاغذ را بهبود بخشد. پخش کننده کاغذ سازی ما می تواند در عرض ۶۰ دقیقه به طور کامل حل شود. حتی محتوای PAM کم می تواند باعث پراکندگی فیبر و برتری شکل گیری کاغذ شود و نرمی کاغذ را بهبود بخشد و مقاومت کاغذ را افزایش دهد.

تولید پلی اکریل آمید

برای انواع کاغذ سازی مناسب است پیشرفت هایی مانند دستمال توالت ، دستمال سفره ، دستمال کاغذی و غیره. گاهی اوقات می تواند به طور کامل جایگزین PEO در برخی کارخانه های کاغذ سازی شود. مارک پیشنهادی ZF1826

آکریل آمید در قهوه

قیمت پلی اکریل آمید
پلی اکریل آمید آنیونی
فرمول شیمیایی پلی اکریل آمید
پلی اکریل آمید فروش
پودر پلی اکریل آمید
روش تولید پلی اکریل آمید

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *