پکیج کلر زنی (تزریق کلر)

تزریق مواد شیمیایی – پکیج تزریق

نویسنده : watertop جولای 15, 2020 7346 بازدید

پکیج های تزریق مواد شیمیایی

سازنده پکیج تزریق مواد شیمیایی جهت تهیه و تزریق به داخل انواع سیستم های صنعتی، تصفیه آب و فاضلاب،صنایع شیمیایی و نفت و گاز مورد استفاده می گیرد. پکیج تزریق کلر زنی نیز برای تزریق کلر و میکروب کشی و گند زدایی آب مورد استفاده قرار می گیرد.

اجزای یک پکیج تزریق

  1. مخزن تهیه محلول
  2. الکتروموتور و گیربکس
  3. شفت و همزن
  4. پمپ تزریق
  5. شاسی

مخزن تهیه محلول

در ین مخزن ماده شیمیایی به غلظت مورد نیاز می رسد و آماده تزریق در لوله ها یا مخازن مورد استفاده می شود. در مخازن از یک میکسر نیز برای تخلیط بهره می گیرند.

الکتروموتور و گیربکس

این بخش از پکیج تزریق برای هم زدن همراه با شفت و همزن یا فولکولاتور مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ تزریق

از پمپ های تزریق برای تزریق محلول تولید شده در آب یا فاضلاب استفاده می کنند. می توان دوز تزریق را در پمپ های تزریق تغییر داد تا میزان تزریق را تعیین کرد.

تزریق کلر در آب

تزریق کلر در آب توسط  پکیج تزریق کلر زنی صورت می گیرد که دارای پمپ تزریق کلر می باشد قیمت این پکیج بر اساس ظرفیت و عملکرد آن تعیین می شود که ابتدا باید توسط کارشناسان واترتاپ طراحی گردد.

مزایای کلر در پکیج کلرزنی

  1. باقی گذاشتن کلر باقی مانده در آب (عدم آلوده شدن دوباره آب)
  2. ارزان بودن کلر نسبت به نمونه های دیگر
  3. سهولت در استفاده و کمتر بودن خطر جانبی استفاده از کلر چه به صورت مایع و چه به صورت پودری

کلر به دلیل فراوانی بیشتر در فرآیند های صنعتی برای گند زدایی کاربرد دارد. یکی دیگر از دلایل استفاده از آن باقی گذاشتن کلر آزاد در آب است. دلیل این استفاده آن است که کلر باقی مانده در آب می تواند در صورت بروز آلودگی در آب آنرا نابود کند.

کلر را همچنین می توان برای حذف و کاهش بو، رنگ و طعم آب استفاده کرد. کلر با خاصیت اکسید کنندگی همچنین به عنوان پیش تصفیه در تصفیه فاضلاب نیز کاربرد دارد.

می توان از موادی غیر از کلر نیز برای گند زدایی استفاده نمود. موادی مانند اکسید کرم، برم، ازن و اشعه UV. هرکدام از موارد ذکر شده نسبت به استفاده از کلر از نظر علمی یا اقتصادی معایبی دارند. گند زدایی آب در صنعت نیز کاربرد دارد. اگر ارگانیسم ها وارد سیستم های تصفیه شوند می توانند مشکلاتی از قبیل بیوفیلم ها را ایجاد نمایند. برای مثال در فیلتر های شنی؛ بیوفیلم ها می توانند بر روی بستر سیلیس تشکیل شوند و آلودگی در آب ایجاد نمایند.

قیمت خرید پکیج تزریق مواد شیمیایی به بویلر و . . . .

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *