دیونایزر

قیمت دیونایزر فروش دیونایزر

نویسنده : watertop جولای 12, 2020 4584 بازدید

دیونایزر دستگاهی است که برای تولید آب فوق العاده خالص مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه دیونایزر درواقع یکی از روش‌های تولید آب خالص می باشد که شامل یک ستون از رزین آنیونی و یک ستون رزین کاتیونی است که قابلیت تولید آب بدون یون با هدایت الکتریکی یک میکرو زیمنس را دارا می باشد. در مخزن رزین کاتیونی دیونایزر کلیه کاتیون ها مانند: کلسیم، منیزیم، سدیم، پتاسیم را حذف می کند و در مخزن آنیونی کلیه آنیون‌ها مانند: کربنات، سولفات، کلرید، نیترات و سیلیکات توسط رزین های مبادله یون حذف می‌شود.

انواع دیونایزر

دیونایزر ها را به دو دسته کلی تقسی می کنند

 1. دیونایزر های تک ستونی
 2. دیونایزر های دو ستونی

دیونایزر های تک ستونی

در دیونایزر های تک ستونی همانطور که از نامشان پیداست فقط یک ستون رزینی وظیفه حذف انواع آنیون ها و کاتیون ها را بر عهده دارد. در دیونایزر های تک ستونی از رزین های میکس بد یا بستر مختلط استفاده می شود که از ترکیب رزین های آنیونی و کاتیونی حاصل می شود. در دیونایزر های تک ستونی می توان از رزین های آنیونی و کاتیونی جداگانه نیز استفاده کرد که یا توجه با بازده احیای بالاتر می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

در دیونایزر های تک ستونی از رزین میکس بد استفاده می کنند که در دو نوع MB400 و UCW3600 است که تفاوت آنها در قدرت حذف املاح آنها است. نوعی دیگر از رزین میکس بد هم وجود دارد که بر خلاف MB400 قابل احیا است و از ترکیب رزین های آنیونی و کاتیونی به دست می آید. این نوع رزین در ستون های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که در آنها می توان با استفاده از فشار هوا رزین های آنیونی و کاتیونی را از هم جدا می کنند.

دیونایزر های دو ستونی

در دیونایززر های دو ستونی از دو ستون مجزای آنیونی و کاتیونی استفاده می کنند که هر کدام وظیفه ای مجزا بر عهده دارند. در دیونایزر های دو ستونی آب ابتدا به ستون کاتیونی وارد شده و پس از خروج از آن به ستون حاوی رزین آنیونی وارد می شود. برای این نوع از دیونایزر ها از رزین های کاتیونی اسیدی و رزین های آنیونی قوی در سیکل هیدروکسید بهره می برند.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

رزین دیونایزر

رزین مورد استفاده در دیونایزر رزین میکس بد است که برای حذف تمام آنیون ها و کاتیون ها از آب طراحی شده است. و با برند های متفاوتی از کشور های متفاوتی ارائه می شود اما بهترین گزینه برای استفاده رزین پرولایت انگلستان است که دارای گارانتی و lot number معتبر می باشد. امروزه رزین پرولایت در کشور چین تولید شده و به وسیله شرکت پرولایت گارانتی می شود. به دلیل استفاده زیاد آب در تولید رزین های تبادل یونی کارخانه های تولید رزین در اروپا تعطیل شدند.

گروه صنعتی واترتاپ اراه کننده رزین میکس بد دیونایزر است برای استعلام قیمت رزین میکس بد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

رزین مورد نیاز در دیونایزر رزین میکس بد است که توانایی احیا ندارد و پس از اشباع باید با رزین دارای ظرفیت تعویض گردد. رزین میکس بد مورد نیاز برای دیونایزر های تک ستونی رزین MB400 و UCW3600 می باشد. همچنین همانطور که گفته شد می توان از رزین C100MB و A400MB برای دیونایزر های تک ستونی استفاده نمود که نیاز به ستون مخصوصی دارند که بتوان با استفاده از فشار هوا رزین های آنیونی و کاتیونی را از هم جدا نمود.

مشاهده اطلاعات مربوط به رزین میکس بد

فاکتور های تاثیرگذار بر عملکرد رزین ها

 1. نوع و ظرفیت رزین
 2. غلظت یون های آنیون و کاتیون رزین
 3. دمای آب
 4. نوع و مقدار محلول احیاء کننده رزین

دستگاه دیونایزر واترتاپ

 1. طراحی منابع با توجه به آنالیز آب ورودی
 2. استفاده از رزین های تبادل یونی مرغوب
 3. منابع از جنس کربن استیل / استنلس استیل / FRP (فایبرگلاس)
 4. دارای ۱ سال گارانتی طلایی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش
 5. سرعت و دقت بالا در ساخت دستگاه دیونایزر، نصب و تحویل در محل

جدول فنی دستگاه دیونایزر

محاسبات ظرفیت دستگاه دیونایزر در صورت سفارش باید حتما توسط کارشناسان واتر تاپ صورت گیرد جهت استعلام قیمت و ظرفیت دستگاه تماس حاصل فرمایید.

قیمت دیونایزر

قیمت دیونایزر با توجه به جنس مخزن یا مخازن، قیمت رزین مورد نیاز، نوع رزین استفاده شده در دیونایزر، ظرفیت دیونایزر و برخی فاکتور های تخصصی تعیین می گردد. نوع دیونایزر نیز که تک ستونی یا دو ستونی باشد نیز در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. برای استعلام قیمت تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

رزین میکس بد

تولید آب فوق خالص

اسمز معکوس

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *