پارچه فیلتر پرس

پارچه فیلتر پرس

نویسنده : watertop جولای 6, 2020 13603 بازدید

فیلتر پرس دستگاهی است که از تعدادی صفحات و قاب ها با ابعاد مختلف تشکیل شده است. این صفحات روی ریلی مخصوص به حرکت در آورده می شوند که وظیفه آن جدا کردن مواد خشک جامد از مایع با استفاده از پارچه فیلتر پرس (فیلتر تحت فشار) می باشد، این فشار توسط یک پمپ تامین می‌گردد و نوع پمپ با توجه به امکانات موجود در محیط و کیفیت فاضلاب ماده ورودی به فیلتر پرس انتخاب می گردد.

پارچه فیلتر پرس

در فیلتر پرس هر سیکل کاری باید کیک های موجود بین صفحات فیلتر پرس قبل از شروع سری بعد تخلیه شود. پارچه های مورد استفاده در فیلتر پرس عموما از جنس های پنبه ای _ کتانی (پلی استر، پلی آمید یا نایلون پلی پروپیلن و یا ترکیبی از این مواد) تولید می گردد.

پارچه فیلتر پرس

پارچه فیلتر پرس

در پارچه فیلتر پرس جنس آن به خواص فیزیکی و شیمیایی دوغاب از جمله pH فاضلاب ، چگالی فاضلاب، دما، فشار و همچنین میزان شفافیت و حساسیت وضع بهداشتی بستگی دارد.

با توجه به شرایط فاضلاب و نیاز کارفرما پارچه فیلتر پرس پس از آنالیز دقیق فاضلاب انتخاب می شود که عموما پارچه های فیلتر پرس به سه دسته پلی استر پلی پروپیلن، پلی آمید تقسیم بندی می گردد که این تقسیم بندی به شرح زیر است.

پارچه های فیلتر پرس را از الیاف پلی استر، پلی آمید، پلی پروپیلن، کتان و پنبه تولید می کنند. جدول زیر خواص پرمصرف ترین الیاف مصرفی برایتولید پارچه های فیلتر پرس را نشان می دهند. با توجه به ویژگی های پارچه ها می توان نوع کاربری آنها را تعیین نمود.

پارچه فیلتر پرس

پارچه فیلتر پلی استر

سه دسته پارچه فیلتر پرس از جنس پلی استر در زیر موجود است:

  • • الیاف طول کوتاه یا Staple Fabric
  • • الیاف طول بلند یا Long Thread Fabrics
  • • الیاف تک رشته ای یا Monofilament fabrics

این صافی های فیلتر پرس در شرایط شیمیایی اسید قوی و باز  ضعیف و دمای عملیاتی ۱۳۰ درجه سانتیگراد به صورت پیوسته کاربرد داشته و  جنس پارچه فیلتر پرس نام برده توانایی فیلتر کردن ذرات تا سایز ۱ میکرون را داشته و در صنایع مختلفی مانند صنایع شیمیایی، صنایع کنسانتره، فلزات و همچنین سیستم‌های فیلتر پرس، فیلترهای سانتریفیوژ و فیلترهای پرس کاربرد دارد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و انواع مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع محصولات واترتاپ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پارچه فیلتر پرس پروپیلن

سه دسته پارچه فیلتر پرس از جنس پروپیلن در زیر موجود است:

  • • الیاف طول کوتاه (Staple Fabric)
  • • الیاف طول بلند (Long Thread Fabrics
  • • الیاف تک رشته ای Monofilament fabrics) )

این صافی های فیلتر پرس در شرایط شیمیایی اسید قوی و باز  ضعیف و دما ۱۹۰ درجه سانتیگراد به صورت پیوسته کاربرد داشته و همچنین دمای ذوب  پارچه فیلتر پرس از جنس پروپیلن بین ۱۴۲ الی ۱۴۶ درجه سانتیگراد است.

از پارچه فیلتر پرس جنس پروپیلن در صنایع  مانند صنایع شیمیایی، صنایع دارویی، صنایع قند و شکر، صنایع . .  و همچنین در سیستم های فیلتر پرس ، بلت فیلتر، دیسک فیلتر و درام کاربرد دارد و توانایی فیلتر کردن ذرات تا سایز ۱ میکرون را دارا می باشد.

صافی های فیلتر پرس دارای انواع اندازه های منافذ است که می توان برای انواع پساب مورد استفاده قرار داد. باید توجه داشت که هنگام استفاده از فیلتر پرس باید پارچه را هنگام قرار دادن بر روی صفحه بررسی نمود تا تا نخورده باشد. همچنین می توان از فیلتر پرس های قاب و صفحه استفاده کرد که دارای صفحات چدنی هستند.

جدول پارچه های فیلتر پرس

ابعاد صفحه ابعاد پارچه پلی پروپیلن پلی استر کتان نایلونی
۲۰۰×۲۰۰mm ۲۵۰×۲۵۰mm دارد دارد دارد دارد
۳۰۰×۳۰۰mm ۳۵۰×۳۵۰mm دارد دارد دارد دارد
۴۰۰×۴۰۰mm ۴۵۰×۴۵۰mm دارد دارد دارد دارد
۵۰۰×۵۰۰mm ۵۵۰×۵۵۰mm دارد دارد دارد دارد
۵۷۰×۵۷۰mm ۶۷۰×۶۷۰mm دارد دارد دارد دارد
۶۰۰×۶۰۰mm ۶۷۰×۶۷۰mm دارد دارد دارد دارد
۶۳۰×۶۳۰mm ۷۰۰×۷۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۷۰۰×۷۰۰mm ۷۷۰×۷۷۰mm دارد دارد دارد دارد
۸۰۰×۸۰۰mm ۹۰۰×۹۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۹۰۰×۹۰۰mm ۱۰۰۰×۱۰۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۱۰۰۰×۱۰۰۰mm ۱۱۰۰×۱۱۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۱۱۰۰×۱۱۰۰mm ۱۲۰۰×۱۲۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۱۲۰۰×۱۲۰۰mm ۱۳۰۰×۱۳۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۱۲۵۰×۱۲۵۰mm ۱۳۵۰×۱۳۵۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۱۵۰۰×۱۵۰۰mm ۱۶۰۰×۱۶۰۰mm دارد دارد دارد دارد
۲۰۰۰×۲۰۰۰mm ۲۱۰۰×۲۱۰۰mm دارد دارد دارد دارد
جدول پارچه فیلتر پرس

 

سایر اجزای فیلتر پرس

به جز پارچه ها، فیلتر پرس دارای اجزای زیر نیز می باشد

  1. شاسی فیلتر پرس
  2. پمپ فیلتر پرس
  3. صفحات فیلتر پرس
  4. جک هیدرولیکی

شاسی فیلتر پرس

این بخش اسکلت اصلی فیلتر پرس را شامل می شود. تمام اجزای دیگر بر روی شاسی نصب می شوند. شاسی فیلتر پرس را می توان از جنس استیل استنلس یا کربن استیل با پوشش سه لایه اپوکسی ساخت. شاسی فیلتر پرس باید کاملا صاف و تراز ساخته شود زیرا صفحات بر روی آن قرار می گیرند و فرار لجن نیز نباید اتفاق بیفتد.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و انواع مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع محصولات واترتاپ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *