صفحه فیلتر پرس

صفحه فیلتر پرس – فروش صفحات فیلتر پرس

نویسنده : watertop جولای 5, 2020 11757 بازدید

صفحات فیلتر پرس به طور کلی در دو حالت حجم ثابت نوع معمولی  و حجم متغیر نوع ممبران طبقه بندی می گردد.

صفحه فیلتر پرس با حجم متغیر

در صفحه فیلتر پرس که به صفحات غشایی هم شناخته می شوند روش یک در میان بر روی فیلتر پرس چیده می گردند و مشابه فیلتر پرس با حجم ثابت در اول بهره برداری می گردد.

قطر با این تفاوت که پس از اتمام فرآیند تزریق پساب به فیلتر پرس و تشکیل کیک برای افزایش آبگیری از کیک تشکیل شده بین غشاهای قرار گرفته شده هوا و یا آب تزریق می شود که این عمر موجب متورم شدن غشاها و در نتیجه آبگیری بیشتر در حدود ۹۰ درصد می گردد که این امر موجب جا شدن و تخلیه راحت کیک از سطح صفحات می گردد.

فیلتر پرس پارچه صفحه دار
فیلتر پرس پارچه صفحه دار

مشخصات فنی فیلتر پرس

صفحه فیلتر پرس در ابعاد ۲۰ ،۳۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۵۰ در بازار موجود است و اشکال آن دایره ای و مربعی می باشد، معمولا دریچه ورودی  صفحات فیلتر پرس از مرکز و خروجی آنها در حالت مدار بسته از کنج صفحات است.

صفحه فیلتر پرس بر حسب نیاز از جنس استیل، پلی پروپیلن، چدن، آلومینیوم و … ساخته می شود، با در نظر گرفتن شرایط پساب یا دوغاب ورودی مثل میزان دما و pH و فشار کاری مورد نیاز انتخاب می شود. معمولا از صفحات پلی پروپیلن در دمای زیر ۱۱۷ درجه سلسیوس کاربرد داشته و در دمای بالاتر از معمولا از صفحه چدنی فیلتر پرس  ، آلومینیومی و فولاد ضد زنگ استفاده می گردد.

صفحه فیلتر پرس با حجم ثابت

صفحه فیلتر پرس حجم ثابت که به frame & plate معروف می باشد نسبت به صفحات دیگر فیلتر پرس مقاومت بیشتری دارند. این صفحه های فیلتر پرس از یک قاب توخالی و یک صفحه تخت شیاردار یا ظاهری نقطه ای که ارتفاع هر نقطه ۵ میلیمتر است تشکیل شده اند و  این صفحات در مکان هایی که سطح فیلتراسیون از حجم آن اهمیت بیشتری دارد استفاده می شود.

سایز صفحات فیلتر پرس

عموما در میان صفحات فیلتر پرس کیک حاصل از آبگیری تشکیل می گردد و حدوداً ۶۱ تا ۹۲ درصد راندمان آبگیری از پساب یا دوغاب را انتظار می رود. صفحه فیلتر پرس با در نظر گرفتن نیاز کاری طبق استانداردهای طراحی با عمق حدود ۲ الی ۵ سانتی متر ساخت می گردد و نوع شیار و خروجی  صفحه فیلتر پرس منطبق با نیاز پروژه طراحی و ساخت می گردد.

قطر کیک ایجاد شده در بین صفحات فیلتر پرس عموما بین ۲۰ تا ۱۲۰ میلی متر است که در برخی مواردی نیز به ۵ الی ۱۲ سانتی متر هم تشکیل می شود. چندین سال است که از صفحات فیلتر پرس از جنس پلی پروپیلن یا فیلتر pp بیشتر استفاده می گردد چون با قیمت ، کارای و مقاومت بالا و سهولت کاربرد در محیط های با خورندگی نوع اسید، را دارند.

جنس صفحات فیلتر پرس

صفحات فیلتر پرس در انواع فلزی، پلاستیکی و کامپوزیتی در انواع ابعاد قابل تولید هستند و نوع صفحه مورد نیاز بر اساس ترکیبات پساب تعیین می شود برای مثال اگر پساب دارای ترکیبات اسیدی باشد نمی توان از صفحات فولادی در فیلتر پرس استفاده کرد. انتخاب نوع صفحه (جنس و ابعاد) با توجه به ویژگی های فیلتر پرس و پساب تعیین می شود.

هر کدام از صفحات ویژگی ها، نقاط قوت و ضعف مخصوص خود را دارند برای مثال از صفحات فولادی نمی توان برای پساب دارای خاصیت اسیدی استفاده کرد. نوع خاصی از صفحات فیلتر پرس وجود دارند که نیازی به پارچه ندارند و در برخی از صنایع این نوع از صفحات فیلتر پرس که قاب و صفحه نام دارند استقاده می شود.

سایر اجزای فیلتر پرس

به جز صفحات، فیلتر پرس دارای اجزای زیر نیز می باشد

  1. شاسی فیلتر پرس
  2. پمپ فیلتر پرس
  3. صفحات فیلتر پرس
  4. جک هیدرولیکی

شاسی فیلتر پرس

این بخش اسکلت اصلی فیلتر پرس را شامل می شود. تمام اجزای دیگر بر روی شاسی نصب می شوند. شاسی فیلتر پرس را می توان از جنس استیل استنلس یا کربن استیل با پوشش سه لایه اپوکسی ساخت. اگر شاسی فیلتر پرس استیل تراز نباشد در هنگام راه اندازی زمانی که صفحات نصب می گردند سیستم هیدرولیک فیلتر پرس با فرار لجن رو به رو خواهیم شد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و انواع مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع محصولات واترتاپ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *