MLSS

MLSS در فاضلاب چیست

نویسنده : watertop ژوئن 23, 2020 7484 بازدید

MLSS

 این تکنیک کنترل فرآیند به خاطر فهم آسان و حداقل کنترل آزمایشگاهی توسط بعضی از بهره بردار ها به کار می رود در این روش پساب تولیدی نیز کیفیت خوبی دارد به شرط این که فاضلاب های ورودی حداقل تغییرات در دبی و BOD  را داشته باشند.

 وقتی غلظت MLSS  بالاتر از حد مطلوب باشد باید لجن مازاد را زیاد کرد و برعکس در صورتی که  غلظت MLSS  کمتر از حد پیش بینی  شده در طراحی شود باید لجن مازاد  متوقف  یا کم شود.

غلظت MLSS

 در ابتدای کار  غلظت MLSS  نسبت F/M  توصیه شده تنظیم می گردد. پس از  تثبیت فرایند  نسبت  F/M مناسب ثبت شده و متوسط MLSS در این زمان به کار می رود. یک مزیت این روش کنترل نسبت F/M و  SRT  بوده دو پارامتر مهم به فرآیند لجن فعال است به همین دلیل این روش در جایی که در جایی که غلظت BOD زیاد  تغییر می کند کاربرد دارد.

 برای مثال اگر BOD5  ورودی به طور ناگهانی بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد میزان غذای ورودی و متعاقب آن تولید لجن فعال زیاد می شود. در صورتی که MLSS  ثابت باشد  به طور طبیعی  میزان جامدات دفعی برای رسیدن  در حد معقول افزایش می یابد و با کاهش جامدات درون حوض هوادهی تا رسیدن به MLSS  مطلوب نسبت به F/M  بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته که می تواند یک مشکل جدی باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد تصفیه فاضلاب با واتر تاپ تماس بگیرید.

Mlss مخفف چیست
MLSS
معنی mlss
پارامترهای تصفیه فاضلاب

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *