سنگ نمک سختی گیر

نمک مورد استفاده در سختی گیر آب رزینی

نویسنده : watertop ژوئن 10, 2020 9845 بازدید

سختی گیر رزینی پس از مدتی تصفیه به تدریج توانایی تبادل یونی خود را از دست می دهد و دلیل آن هم این است که رزین موجود در این سختی گیر ها سدیم خود را برای تبادل یونی از دست داده لذا به ساز و کاری نیاز است که بتواند این سدیم را به رزین باز گرداند.

برای تامین سدیم مورد نیاز برای احیای رزین سختی گیر از نمک استفاده می شود. توجه داشته باشید که این نمک باید بدون ید باشد. نمک مورد استفاده برای احیای رزین باید حتی الامکان خالص باشد تا ناخالصی های آن به رزین آسیبی وارد نکند.

انواع نمک برای احیای رزین سختی گیر آب

انواع مختلفی از نمک مورد استفاده در سختی گیر رزینی آب در بازار به فروش می رسد به چشم می خورد

به طور کلی سه نوع نمک به نام سنگ نمک ، نمک پودر و قرص نمک جهت احیای رزین سختی گیر مورد استفاده قرار می گیرد و در بازار فروخته می شود امروز به مدل های نمک مورد استفاده در سختی گیر ها خواهیم پرداخت با ما همراه شوید.

قرص نمک

قرص نمک از طریق استخراج رسوبات نمک زیرزمینی نمک حل می شود. سپس با استفاده از انرژی از گاز طبیعی یا زغال سنگ ، رطوبت تبخیر می شود. نمک تبخیر شده حاوی ۹۹ درصد کلرید سدیم است. برای احیای رزین سختی گیر توصیه می شود که از نمک قرصی استفاده کنید.

برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید نمک سختی گیر و سختی گیر های رزینی گروه صنعتی واترتاپ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سنگ نمک

سنگ نمک به عنوان یک ماده معدنی به طور طبیعی از رسوبات نمکی زیرزمینی به روشهای سنتی استخراج استفاده می شود. این ماده حاوی نود و هشت و نود و نه درصد کلرید سدیم است. این میزان عدم حلالیت در آب در حدود ۰٫۵-۱٫۵، است ، به طور عمده سولفات کلسیم است. مهمترین مؤلفه آن سولفات کلسیم است.

نمک پودری

نمک پودری به عنوان یک محصول طبیعی عمدتا از طریق تبخیر آب دریا به دست می آید. حاوی ۸۵ درصد کلرید سدیم است. میزان عدم حلالیت آب در آن کمتر از ۰٫۰۳ درصد است. معمولا به شکل بلوری فروخته می شود. بعضی اوقات در گلوله نیز فروخته می شود.

سختی گیر رزینی دارای یک مخزن نمک می باشد که بوسیله شیر چند راهه به مخزن رزین متصل است و در صورت شستشوی رزین و احیای رزین آب نمک از قسمت مخزن نمک به داخل مخزن رزین ها وارد می شود.

مشکلی که در استفاده از نمک های پودری در فرآیند احیا وجود دارد این است که ممکن است به دلیل اندازه کوچک دانه های نمک پودری از منافذ نازل ها رد شده و باعث آلودگی رزین ها بشود.

برای استعلام قیمت و مشاوره در مورد سختی گیر های واترتاپ با ما تماس بگیرید.

بهترین نمک سختی گیر رزینی

استفاده نمک سختی گیر در سختی گیر های مختلف از نوع فلزی و طرح FRP هیچ فرقی ندارد مهم ترین نکته در انتخاب نمک سختی گیر در صرد خلوص و فقدان املاح معدنی و  شیمیایی دیگر به غیر سدیم کلرید می باشد.

بهترین نمک برای سختی گیر قرص نمک می باشد که طراحی و ساخته شده برای اینکار می باشد ولی استفاده از سنگ نمک نیز مشکلی ندارد.

نمک های پودری می توانند به درون بستر رزین وارد شده و باعث گرفتگی شیر سختی گیر بشوند. همچنین نمک خود ایجاد کننده سختی است وجود نمک در آب خروجی می تواند اپراتور را به اشتباه بیاندازد. لذا توصیه می شود در مرحله شستشوی نهایی بستر را تا جایی شستشو دهید که شوری آب خروجی از بین برود.

مطالب مرتبط

سختی گیر رزینی

رزین سختی گیری

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد برای استعلام قیمت محصولات، مشاوره و خرید تجهیزات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *