آلوم سولفات آلومینیوم

آلوم | سولفات آلومینیوم

نویسنده : watertop ژوئن 9, 2020 6496 بازدید

سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم نام عمومی آلوم که یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین منعقد کننده هایی است که در صنعت آب و فاضلاب کاربرد و از مهمترین مزایای آن عمل کردن در وسیعی از pk است.

با استفاده از آلوم، بی ثبات کردن ذرات به وسیله پلیمر های آلومینیوم صورت می گیرد. نام عمومی سولفات آلومینیوم را زاج می نامند. سولفات آلومینیوم یا آلوم که با نام زاج سفید هم مشهور است پس از اکسید آلومینیوم پر کاربرد ترین ترکیب آلومینیوم می باشد.

این پلیمر ها به وسیله ذرات کلوییدی جذب می شوند. مقدار پلیمر های جذب شده و در نتیجه مقدار آلوم منعقد کننده لازم برای بی ثبات کردن ذرات به غلظت کلویید بستگی دارد.

قیمت سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد

قیمت تولید کود سولفات آلومینیوم مایع در کارخانه تولید سولفات آلومینیوم در ایران و منطقه که فروش اینترنتی سولفات آلومینیوم نیز در حال حاضر تولید و کاربرد سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد امکان پذیر است. برای استعلام قیمت آلوم با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

کاربرد سولفات آلومینیوم

این ماده در استخر ها برای شفاف سازی آب و در صنعت کاغذ سازی برای سفید کردن خمیر کاغذ استفاده می شود. در استخر ها ذرات نیمه معلق وذرات معلق ریز که می توانند از فیلتر های شنی عبور کنند بوسیله سولفات آلومینیوم به هم می چسبند و تشکیل ذرات درشت تری می دهند.

همچنین از سولفات آلومینیومدر رنگرزی برای تثبیت رنگ استفاده می کنند تا الیاف رنگ شده دارای ماندگاری بیشتری باشند. از سولفات آلومینیوم در تولید فوم های آتشنشانی استفاده می کنند. سولفات آلومینیوم می تواند در ترکیب با بیکربنات سدیم تولید یک هیدروکربن عایق هوا کند که می تواند آتش را اصطلاحا خفه کند.

از این ماده در تصفیه آب و فاضلاب برای انعقاد و لخته سازی مواد کلوییدی استفاده می کنند. سولفات آلومینیوم می تواند در حدود ۹۰ درصد مواد کلوییدی را ته نشین نماید.

تولید سولفات آلومینیوم

این ماده در دمای بین ۲۲۵ تا ۲۶۰ درجه فارنهایت در محفظه های تحت فشار از واکنش میان سولفوریک اسید و آلومینیوم هیدروکسید حاصل می شود.

 

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع مواد شیمیایی و تجهیزات تصفیه آب می باشد. برای خرید و مشاوره و نیز استعلام قیمت با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *