منبع کویل دار

منبع کویلی – منبع کویل دار افقی

نویسنده : watertop آوریل 14, 2020 4964 بازدید

در منبع های کویلی آب درون منبع به وسیله آب گرم ورودی از کویل گرم می شود و آب درون کویل دوباره به منبع تامین گرما که می تواند دیگ بخار یا پنل خورشیدی باشد بر می گردد. منابع کویلی تا زمانی که آب درون کویل ها جریان داشته باشد آب گرم ذخیره شده در اختیار دارند. و اگر از خط برگشت آب گرم نیز استفاده می کنید آب گرم بلا فاصله پس از باز کردن شیر در اختیار شما قرار می گیرد.

در اکثر خانه ها ، دو نوع سیستم آب گرم وجود دارد. گردش از یک دیگ بخار در اطراف رادیاتورها سیستم گرمایش مرکزی است. آب شیر شما آب گرم خانگی است. آب مورد استفاده در رادیاتورهای شما سیستم گرمایش مرکزی است. اگرچه هر دو در سیستم گرمایش برخی از مؤلفه های اصلی را به اشتراک می گذارند، اما آب و لوله کشی مخلوط نیست.

برای اینکه صاحب خانه بتواند مال خود را شناسایی کند و هر نوع نگهداری لازم را تأثیر بگذارد، باید روشهای مختلف گرم کردن آب گرم خانگی درک شود. همچنین ارزیابی هر نوع حمام که مایل به نصب آن هستید نیز ضروری خواهد بود.

انواع گرمایش آب خانگی را می توان به دو دسته تقسیم کرد

آب گرم در یک استوانه ذخیره می شود
آب سرد بنا به تقاضا گرم می شود.

منابع کویل ­دار (Domestic Hot Water)

منبعی که جهت تامین آب گرم ساختمان که با استفاده از آب گرم یا بخار خروجی دیگ، آب سرد ورودی شهر را گرم می کند. این آب گرم یا بخار خروجی از دیگ، در داخل کویل حرارتی از چند شاخه لوله رفت و برگشتی گردش نموده و پس از تبادل حرارت آب با دیوار لوله های آن از کویل خارج می شود. تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله (مسی، استیل، … ) شده در نهایت باعث گرم شدن آب سرد خاج لوله می گردد.

جنس منابع کوئلی

منابع کویلی توسط سازندگان مختلف به سه شکل ساخته می شوند

• جنس بدنه از ورق گالوانیزه: در اینصورت ورق از استحکام بالایی در مقابل خوردگی برخوردار است اما از نقاط جوش بدنه و بوشن ها و دریچه ها امکان خوردگی وجود دارد.

• جنس بدنه از ورق سیاه: در صورت ساخت منبع از ورق سیاه سطوح داخلی و بیرونی منابع را با پوشش اپوکسی می پوشانند. ضخامت ورق فولادی بکار رفته در منابع نیز بر حسب فشار کاری دستگاه، دمای کاری و ضریب خوردگی آب بر اساس استاندارد مخازن تحت فشار انتخاب می‌شود. این مخازن در دو نوع عمودی و افقی بر حسب محل نصب و سفارش طراحی می گردد.

• هات گالوانیزه: در این صورت منابع از ورق سیاه ساخته می شوند، پس از اتمام ساخت و بعد از سند بلاست مخازن وارد حوض گالوانیزه می گردد تا تمامی نقاط مخزن گالوانیزه گرم شود. این نوع از منابع کویلی دارای طول عمری بسیار بیشتر از سایر منابع خواهند بود.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

منبع کویلی عمودی

مزیت منابع کویلی نسبت به دیگر سیستم های تولید کننده آب گرم این است که فقط از یک جداره استفاده شده و پس از ایجاد ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر هستند. ضمنا به دلیل وجود کویل حرارتی در داخل مخزن، افت انرژی گرمایی در آن بسیار ناچیز است.

نوع کویل در منبع کویلی

در منبع های کویلی در کل دو نوع کویل وجود دارند که عبارتند از

  1. کویل های U شکل
  2. کویل های اسپیرال (حلزونی)

معمولا استفاده از کویل های U شکل به کویل های اسپیرال ارجحیت دارند چرا که می توان آنها را از منبع خارج نموده و شستشو داد لذا دارای عمر بیشتری هستند. برای شستشوی کویل ها و همچنین خود مخازن از شوینده های خورنده به خصوص اسیدی استفاده می کنند. از انواع شوینده های اسیدی اسید دیسکلر بسیار پر کاربرد تر از سایرین می باشد.

جنس کویل ها

کویل ها در منابع کویل دار می تواند از جنس مس یا استنلس استیل ساخته شود. از استیل در مواقعی که آب خام دارای حالات اسیدی است استفاده می کنند.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط با تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *