پلی الکترولیت

پلی الکترولیت کاتیونی و آنیونی

نویسنده : watertop آوریل 9, 2020 7392 بازدید

پلی الکترولیت ها

امروزه پلی الکترولیت ها در تصفیه آب و فاضلاب کاربرد گسترده ای یافته اند به تازگی استفاده از این ترکیبات در آماده سازی لجن برخلاف منعقد کننده های شیمیایی به دلیل عدم افزایش جرم لجن تولیدی عدم تخریب ارزش جراحی لجن و سهولت بهره برداری و نگهداری از تاسیسات مربوط به روند فزاینده داشته است. پلی الکترولیت هیچ گونه گرید خوراکی نداشته و تمام پلی الکترولیت های تولید شده در گرید صنعتی می باشند.

فولکولاسیون فرایند انعقاد و لخته سازی می باشد این فرآیند مربوط به تصفیه آب فاضلاب و یا پساب می شود همه ما به این موضوع اشراف داریم وقتی که آبی دارای کدورت می باشد بدین معنا می باشد.

که این آب حاوی ذرات ریز معلق و یا کلوئیدی می باشد در درجه اول جهت تسویه آب و یا فاضلاب که حاوی ذرات معلق ریز و یا کلوئید می باشد ابتدا از موادی استفاده می شود که به امر ته نشین شدن این ذرات کمک می کند و این مواد توسط فرایند فلوکولاسیون از محیط محلول خارج می شود.

برای انجام عمل انعقاد و لخته سازی ما به دو دسته مواد شیمیایی احتیاج داریم دسته اول مواد منعقد کننده هستند که با تشکیل  فلک های ریز  عمل ته نشینی را انجام می دهند دست دوم مواد کمک منعقد کننده می باشد که کمک می کنند تا ذرات قابل ته نشینی سنگین تر و درشت تر شده و سرعت ته نشینی آنها افزایش پیدا کند به این دسته از مواد پلی الکترولیت یا پلی اکریل آمید گفته می شود.

پلی الکترولیت تصفیه فاضلاب

از پلی اکریل آمید در تصفیه پساب به عنوان کمک منعقد کننده استفاده می کنند بدین معنا که پس از استفاده از پلی آلومینیوم کلراید؛ از پلی الکترولیت برای درشت تر کردن یا به اصطلاح حجیم تر کردن لجن حاصل استفاده می کنند. همچنین ذرات حاصل از منعقد سازی با پلی الکترولبت سریع تر ته نشین می شوند.

پلی الکترولیت تصفیه فاضلاب خاصیت منعقد کنندگی دارد از این ماده به عنوان کمک منعقد کننده در صنایع تصفیه فاضلاب استفاده می کنند. از پلی الکترولیت برای افزایش حجم لجن تولید شده استفاده می کنند. این ماده نوعی کمک منعقد کننده محسوب می شود. موادی که با استفاده از پلی الکترولیت منعقد می شوند سریع تر ته نشین می شود

انواع پلی الکترولیت

  1. پلی الکترولیت آنیونی
  2. پلی الکترولیت کاتیونی
  3. پلی الکترولیت نانیونی

انتخاب نوع پلی الکترولیت مناسب برای منعقد سازی فاضلاب باید با در نظر گرفتن نوع مواد موجود در فاضلاب تعیین شود معمولا برای این امر اثر انواع قیمت پلی الکترولیت را بر روی فاضلاب بررسی می کنند.

پلی الکترولیت آنیونی

پلی الکترولیت آنیونی با حل شدن در آب تولید محلولی با بار منفی ایجاد می کنند. از فروش پلی الکترولیت آنیونی در بازیافت روغن، در کارخانه های سنگ بری، انعقاد مواد شیمیایی، کاغذ سازی و… استفاده می کنند.

پلی الکترولیت های آنیونی سه گروه متداول دارند

  1. سولفنات ها
  2. فسفنات ها
  3. کربنات ها

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تولید کننده و وارد کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *