دستگاه چربی گیر DAF

چربی گیر DAF

نویسنده : watertop مارس 1, 2020 6164 بازدید

سیستم چربی گیر daf

سیستم چربی گیر daf شناور سازی یک واحد عملیاتی است که به منظور جداسازی مواد جامد یا ذرات مایع از مایع استفاده می‌شود در شناورسازی هدف این است که ذرات با دانسیته پایین‌تر از سیال را جدا بکنیم و یا با استفاده از وارد کردن حباب های ریز گاز مومن هوا به فاز مایع ذرات با دانسیته کم مانند ذرات چربی را از فاضلاب جدا بکنیم.

چربی گیری صنعتی

می تواند به یکی از روش های زیر انجام شود

 • چربی گیر DAF
 • چربی گیر CPI
 • چربی گیر API

چربی گیر های CPI و API بر اساس شناور سازی می توانند ذرات بزرگتر چربی و روغن را از آب جدا نمایند اما چربی گیر DAF می تواند ذرات کوچک تر را نیز از آب حذف نماید. استفاده از چربی گیر DAF بیشتر به این دلیل است.

در شناورسازی با هوای محلول DAF هوای تحت فشار که چندین برابر فشار جو است در فاضلاب تزریق می‌شود که به دنبال آن آزاد سازی فشار تا فشار جو انجام می شود. چربی گیر DAF می تواند در خروجی فاضلاب هایی که دارای موادی مانند روغن ها، سوخت ها، مواد جامد و… است نصب شود و کاربرد گسترده ای نیز دازد.شکل زیر شمای یک چربی گیر DAF را نشان می دهد.

شمای چربی گیر DAF

شمای چربی گیر DAF

 

چربی گیر در تصفیه فاضلاب

در سیستم های کم فشار می توان تمامی جریان را با استفاده از یک پمپ و با افزودن هوای فشرده به بخش مکش به فشار ۲۷۵ تا ۳۵۰ کیلو پاسکال تحت فشار قرار داد تمامی جریان به مدت چندین دقیقه و به منظور ایجاد زمان کافی برای حل شدن هوا در مخزن ماند تحت فشار قرار می گیرد.

نحوه نصب چربی گیر

این جریان در مرحله بعد از طریق یک شیر کاهش دهنده فشار به مخزن شناورسازی یعنی جایی که هوا به صورت حباب های بسیار کوچک در محلول ظاهر می شود وارد می گردد. این حباب ها می توانند ذرات ریز چربی را که در آب به صورت امولسیون قرار دارند را به سطح آب منتقل می کنند تا بتوان آن ها را از آب جدا نمود.

دیتیل چربی گیر

در واحد های بزرگتر بخشی از جریان خروجی سیستم های شناورسازی به کمک هوای محلول DAF ۱۵ تا ۲۰ درصد برگشت داده شده تحت فشار قرار گرفته و با هوا به صورت نیمه اشباع در می آید جریان برگشت داده شده درست پیش از ورود به مخزن شناورسازی با جریان اصلی که هنوز تحت فشار قرار نگرفته مخلوط می شود که به دیتیل بررسی شد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چربی گیر سپتیک

در نتیجه هوایی که در حال خروج از محلول است در مجاورت و تماس با ذرات ورودی به مخزن برخورد می کند انواع سیستم های تحت فشار به منظور تصفیه پساب های صنعتی و تقلید مواد جامد استفاده می‌شود. که در شکل زیر نشان داده شده است در دستگاه های چربی گیر DAF از دیفیوزر های هوادهی برای هوادهی و شناور سازی ذرات معلق چربی استفاده می کنند.

در سیستم DAF از هوادهی استفاده می کنند. هوا به عنوان فاز در حرکت استفاده می کنند. از دیفیوزر های هوادهی نیز برای هوادهی درون چربی گیر استفاده می کنند. ابتدا درون یک محفظه تحت فشار هوا را تزریق می کنند تا در مایع محلول شود سپس در یک مخزن که دارای فشار هوای آزاد است هوای محلول به صورت حباب های ریز درآمده و مواد معلق را با خود به سطح می آورد. اگر سیستم DAF با انعقاد سازی مناسب همراه شود می تواند تا ۹۰ درصد مواد معلق را حذف نماید.

مزایای روش DAF

 1. میزان تولید بوی نامطبوع در این روش کمتر است
 2. هزینه ساخت آن پایین تر است
 3. امکان کاهش BOD و تثبیت واقعی مواد در این روش بیشتر است.
چربی گیری به روش DAF

چربی گیری به روش DAF

انواع مخازن چربی گیر DAF

 1. مخازن استوانه ای
 2. مخازن سیلندری
 3. مخازن مکعبی

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

2 پاسخ به “چربی گیر DAF”

 1. ارسلان گفت:

  آیا چربی گیر daf مواد ته نشین شده را لز بین می برد

 2. سعید گفت:

  چربی گیری daf کمک به حذف چربی موجود در فاضلاب دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *