رزین حذف نیترات A520E

رزین A520E – رزین پرولایت حذف نیترات

نویسنده : watertop سپتامبر 9, 2021 335 بازدید

رزین A520E که با عنوان رزین حذف نیترات شناخته می شود یک نوع رزین آنیونی است که برای حذف آنیون نیترات (NO3) مخصوص شده است.

نیترات

نیترات یکی از آنیون هایی است که اغلب در خاک ها یافت می شود. به این دلیل که نیتروژن یکی از عناصر مورد نیاز خاک ها است و همچنین نیتروژن به صورت نیترات یا آمونیوم جذب گیاهان می شود؛ تقریبا در تمام کود های شیمیایی این یون وجود دارد.

همواره بخشی از نیتراتی که از طریق خاک جذب گیاهان نشده است با عوامل فرسایش دهنده خاک از آن جدا شده و به آب وارد می شود.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تجهیزات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نیترات در بدن انسان می تواند مشکلاتی ایجاد کند. برای مثال نیترات آهن دو ظرفیتی هموگلوبین را به آهن سه ظرفیتی تبدیل می کند و به این دلیل امکان حمل اکسیژن به وسیله هموگلوبین را از بین می برد.

در این صورت کاهش اکسیژن خون در بدن مشاهده خواهد شد بیماری هایی از قبیل سندروم کودک آبی در بدن ظاهر خواهند شد.

حذف نیترات

برای حذف نیترات که یک آنیون است می توان از رزین های آنیونی بهره برد. رزین های آنیونی توانایی حذف آنیون ها را دارند . اگر حذف نیترات برای شما حائز اهمیت بیشتری است می توانید از رزین حذف نیترات A520E استفاده کتید تا از حذف کامل نیترات اطمینان حاصل کنید.

گفته شد که رزین حذف نیترات A520E برای حذف این آنیون مخصوص شده است این به این معنا نیست که این رزین تنها نیترات را از آب حذف می کند بلکه انتخابگر بودن یا سلکتیو بودن این رزین به این معناست که بیشتر آنیون های حذف شده بوسیله این رزین یون های نیترات هستند.

احیای رزین

برای انجام عملیات احیای رزین حذف نیترات باید مراحل زیر را طی نمود:

  1. شستشوی معکوس بستر
  2. تزریق ماده احیا کننده
  3. کاهش غلظت احیا کننده
  4. شستشوی نهایی

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تجهیزات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *