فیلتر شنی

فیلتر شنی – ساخت فیلتر شنی

نویسنده : watertop می 20, 2021 283 بازدید

فیلتر شنی که برای حذف ذرات معلق آب به کار می رود اغلب به شکل مخازن تحت فشار ساخته می شود. استفاده از فیلتر های شنی یکی از به صرفه ترین راه ها برای از بین بردن مواد معلق (TSS) آب است.

آنچه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت:

  1. فیلتر شنی چیست
  2. خرید فیلتر شنی
  3. قیمت فیلتر شنی
  4. نحوه فیلتراسیون فیلتر شنی
  5. کاربرد فیلتر شنی

 

فیلتر شنی چیست

فیلتر شنی تحت فشار مخزنی است که درون آن رسانه ای برای فیلتراسیون مواد معلق وجود دارد. در فیلتر های شنی می توان از مواد متفاوتی جهت فیلتراسیون استفاده کرد امروزه از سیلیس، آنتراسیت و… استفاده می شود حتی میتوان از بستر های چند لایه برای این فیلتر ها استفاده کرد.

 

خرید فیلتر شنی

گروه صنعتی واترتاپ با توجه به دارا بودن افراد متخصص در زمینه ساخت تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و همچنین تجربه کافی در این زمینه اقدام به ساخت و تجهیز فیلترهای شنی نموده است برای دریافت مشاوره در مورد فیلتر های شنی و نحوه فیلتراسیون آنها با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت فیلتر شنی

قیمت فیلتر های شنی با توجه به قیمت ورق های فولاد، قیمت سیلیس، نازل و عوامل دیگر تعیین می شود عواملی مانند سرعت خطی آب در فیلتر ها، ظرفیت فیلتراسیون و یا ضخامت ورق نیز در تعیین قیمت موثر می باشد. برای استعلام قیمت فیلتر های شنی واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

 

نحوه فیلتراسیون

سیستم های فیلتراسیون تحت فشار برای تصفیه آب شهری و صنعتی طراحی شده اند، جایی که حذف مواد معلق معلق مانند ذرات معلق، آهن، منگنز، روغن های آزاد، مقیاس آسیاب و رسوبات دیگر در آبهای زیرزمینی یا سطحی مورد نیاز است فیلترهای شنی تحت فشار معمولا اولین مرحله تصفیه در سیستم تصفیه آب هستند.

در فیلتر های شنی آب با عبور از لا به لای شن ها و ماسه ها مواد معلق خود را از دست می دهد و به صورت آب بدون TSS از فیلتر خارج می شود.

گروه واتر تاپ تولید کننده فیلتر های شنی تحت فشار، برای مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان واترتاپ تماس حاصل فرمایید.

با ادامه روند فیلتراسیون فیلتر های شنی؛ مواد معلق لا به لای شن ها افزایش یافته و این امر به مرور باعث کاهش ظرفیت و افت فشار در فیلتر ها می شود. در این زمان لازم است که با خارج کردن فیلتر از سیستم تصفیه و انجام شستشوی معکوس یا Back Wash؛ سیلیس درون مخزن را شستشو داد تا ظرفیت و فشار دوباره به حالت اول برگردند.

 

کاربرد

همانطور که گفته شد از فیلتر های شنی برای حذف ذرات معلق آب استفاده می شود. فیلتر های شنی به سه شکل آهسته، ثقلی و تحت فشار مورد بهره برداری قرار می گیرند که فیلتر های شنی تحت فشار معمول تر هستند.

در استخر ها، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، موتور خانه ها و هر نوع استفاده ای از آب که به صنعت و آشامیدن مربوط باشد و نیاز به حذف ذرات معلق ضروری باشد از فیلتر های شنی استفاده می کنند.

 

مطالب مرتبط

سیلیس فیلتر شنی

انواع فیلتر شنی

مخزن فیلتر شنی

مقدار سیلیس فیلتراسیون

فیلتر شنی استخری

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده انواع مواد سیمیایی در این حوزه است. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید باکارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *