دی اریتور یا دیریتور

دی اریتور (دیریتور) یا دگازور

نویسنده : watertop دسامبر 10, 2020 2843 بازدید

دی اریتور (دیریتور)

 

یکی از راه حلهای مناسب جهت حذف گازهای نامطلوب در آب استفاده از دیریتور است. دیریتور (دی اریتور) گاز هایی همچون اکسیژن ، دی اکسید کربن ، ازت و ….. را حذف می کند. هرچه آب دارای تلاطم بیشتری باشد و یا دارای درجه حرارت بیشتری شود میزان گاز محلول در آب کاهش می یابد و دیریتور (دی اریتور) کار خود را بهتر انجام می دهد.

وظیفه مهم و اصلی دیریتور کاهش میزان گاز های محلول در آب است که این مهم را با کمک از قوانین گازها مانند قانون دالتون یا قانون هنری انجام می دهد. طبق این قوانین انحلال پذیری گازها در آب با فشار رابطه عکس دارد لذا با کاهش فشار می توان انحلال پذیری گازها را در آب کاهش داد.

در صورتیکه این گازها در محل مناسبی از آب جدا نشوند می توانند در خطوط لوله و دیگهای بخار از آب آزاد شده و باعث ایجاد پدیده ی خوردگی در آن محل گردند که این امر می تواند باعث بروز حادثه و همچنین خسارت مالی شود.

هوازدا این وظیفه خود را با دو روش انجام می دهد

  1. کاهش فشار
  2. افزایش دما

که هردو این روش ها از قوانین مربوط به گازها بهره می برند.

دگازور ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت

  1. دی ایتور (دیریتور) سینی دار
  2. دی اریتور (دیریتور) اسپری شونده

به طور معمول منابع تامین آب دیگهای بخار یا بویلرها در دمای ۸۵ تا ۹۰ درجه سانتیگراد عمل می کنند و اکسیژن آب را به ۲ میلی گرم در لیتر می رسانند. برای اینکه در دستگاه های دی اریتور شاهد پدیده ی کاویتاسیون نباشیم می بایست محل نصب دی اریتور در ارتفاعی بالاتر از محل نصب پمپ تغذیه باشد.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تجهیزات و مواد شیمیایی تصفیه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *