تصفیه فاضلاب بهداشتی – ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

نویسنده : watertop سپتامبر 28, 2020 4018 بازدید

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

 

آب طبیعی از لحاظ شیمیایی به ندرت خالص می باشد. در هنگام بارندگی ها ذرات معلق آلی و معدنی، گازها، بخارها، غبارها و … موجود در هوا ، در آب حل و از این طریق به سطح زمین می رسند. علاوه بر این آب، آلاینده های سطحی و حل شده در طی جاری شدن بر رو سطح زمین را حمل می کند. آبی که بر روی زمین نفوذ می کند املاح مختلف را در خود حل کرده و در مجموع غنی از جامدات محلول می شود. بنابراین در حالت طبیعی ناخالصی هایی را دریافت می کند که این امر تصفیه کافی آب هایی که به صورت طبیعی آلوده شده اند را قبل از استفاده برای اهداف خانگی، صنعتی ، تجاری، کشاورزی تفریحی الزامی می نماید.

مصارف خانگی و صنعتی مقداری از آلاینده ها و ناخالصی ها را به درون آب اضافه می کنند. آلاینده ها می توانند باعث انواع بیماریها شوند و آب را برای مصارف انسان نامناسب سازند، در حالیکه ناخالصی ها موادی هستند که کاربرد آب را مختل یا آن را برای حواس بینایی، چشایی و بویایی آزار دهنده می کنند. مصارف خانگی آب چه در سرویسهای بهداشتی و چه برای استحمام و یا در آشپزخانه باعث اضافه شدن ناخالصی ها و مواد آلی به آب می شود و در نهایت تولید فاضلاب می شود و اضافه شدن این حجم زیاد فاضلاب که با گسترش جمعیت نیز روبه افزایش است باعث از بین رفتن رودخانه ها و همچنین از بین رفتن خاک و محیط زیست می شود که جهت ممانعت از این مهم لازم است از سیستم های تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده گردد که برای محقق شدن این امر مجموعه واتر تاپ اقدام به ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی مطابق با شرایط محیطی کارفرما می نماید.

شرکت واتر تاپ با سابقه طولانی در امر طراحی، ساخت و یا بازسازی سیستمهای قدیمی تصفیه فاضلاب و با توجه به امکانات و کارگاههای تحت مالکیت خود و با استفاده از تکنولوژی روز، امادگی کامل در امر ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی ، پلی اتیلنی و فایبرگلاس در احجام مختلف را دارا می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب

در سالهای اخیر با رشد روز افزون جمعیت و کاهش ذخایر آبهای زیرزمینی تمایل به استفاده از واحدهای پیش ساخته جهت تصفیه آب و فاضلاب به شکل سازه ( پکیج) قابل حمل خصوصا برای جوامع کوچک همچون شهرک های مسکونی ، مناطق روستایی، کمپ ها، مجتمع های تجاری و تفریحی ، سایتهای کارگاهی و یا مراکز اداری و نظامی افزایش پیدا کرده است و هر یک موارد فوق الذکر نیز بر حسب شرایط فاضلاب تولیدی و محیطی و امکانات موجود در منطقه پکیج تصفیه فاضلاب در نظر گرفته می شود.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع پکیج های تصفیه فاضلاب و تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید انواع پکیج ها و تجهیزات تصفیه ب و فاضلاب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

البته بر حسب کیفیت فاضلاب فرآیند تصفیه فاضلاب به چند دسته تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد:

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

با ساخت تصفیه خانه های پیش ساخته ( پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی) به صورت واحدهای آماده ی بهره برداری علاوه بر کاهش قابل ملاحظه وقت و هزینه ، امکان جابه جایی و حمل آن به شکل کانتینرهای ساخته شده بر اساس حجم مورد نیاز فراهم شده است.

از این واحدها به عنوان راه حلی مقرون به صرفه جهت امر تصفیه فاضلاب و رفع معضلات زیست محیطی به طور گسترده ای استفاده می شود. اصلی ترین دلیل طراحی و ساخت پکیج تفیه فاضلاب بهداشتی چه به صورت فلزی ، پلی اتیلنی و یا فایبر گلاس جهت جلوگیری از سیوع بیماری های واگیر دار و ورود مواد الی مضر به چرخه محیط زیست می باشد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد برای استعلام قیمت محصولات، مشاوره و خرید تجهیزات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

به عنوان مثال فاضلاب مراکز تجاری و تفریحی و یا مراکز درمانی همچون بیمارستان پس از هدایت به پکیج های تصفیه فاضلاب طی پروسه تصفیه و مراحل مختلف تصفیه فاضلاب بیمارستانی به صورت پسابی زلال ، بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش نشده ، پس از عمل ضدعفونی( گندزدایی) با استفاده از کلر و یا دیگر مواد ضدعفونی کننده مطابق با استانداردهای محیط زیست به محیط دفع می گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

روشهای تصفیه فاضلاب بهداشتی

با توجه به اینکه فاضلاب تولیدی در شهر به دو دسته فاضلاب خاکستری و فاضلاب بهداشتی تقسیم می شود و تجمیع این فاضلاب وارد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی می شود و برای اینکه فاضلاب خروجی از پکیج دارای استانداردهای زیست محیطی باشد می بایست پروسه ها و روشهای مختلفی جهت تصفیه فاضلاب انجام شود.

معمولا در داخل یک پکیج فاضلاب بهداشتی از سه فرآیند فیزیکی ، بیولوژیکی و شیمیایی استفاده می شود.

تصفیه فیزیکی فاضلاب

یکی از مراحل ابتدایی تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد و استفاده از این روش جهت حذف آلاینده ها می باشد. از مجموعه فعالیت هایی که در این مرحله به طور عمده صورت می گیرد عملیات واحد آشغالگیری می باشد که در این گام مواد جامد ورودی به پکیج از فاضلاب جدا می شود. در این مرحله از فرآیند تصفیه علاوه بر آشغالگیری از فرآیند چربی گیری نیز استفاده می شود که یا به صورت یک واحد جداگاه به عنوان پیش تصفیه پیش از ورود فاضلاب به پکیج تعبیه می شود و یا می توان این واحد را به پکیج اضافه نمود که در این مرحله چربی موجود در فاضلاب را جدا نموده و بر روی سطح شناور می کنند. به طور کلی تصفیه فیزیکی را می توانیم در واحدهایی همچون آشغالگیری ، واحد چربی گیری ، واحد ته نشینی مشاهده نمود.

تصفیه بیولوژکی فاضلاب

در این مرحله از تصفیه فاضلاب مواد آلی موجود در فاضلاب که عامل آیندگی فاضلاب شناخته می شوند توسط میکرو ارگانیسمهای موجود در فاضلاب هضم و اکسید می شوند که طی این روش قشر بیومسی در واحد هوادهی تولید و در واحد ته نشینی از پساب تصفیه شده جدا می شود .

تصفیه شیمیایی فاضلاب

به منظور حذف مواد کلوییدی و معلق در فاضلاب ورودی از مواد منعقد کننده استفاده می گردد و یا برای عمل گند زدایی از مواد گند زدا همچون کلر و یا ازن استفاده می شود که این فرآیند یک فرآیند شیمیایی در امر تصفیه فاضلاب می باشد.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد برای استعلام قیمت محصولات، مشاوره و خرید تجهیزات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *