پل لجن روب

پل لجن روب

نویسنده : watertop جولای 11, 2020 1947 بازدید

پل لجن روب، پل ته نشینی

 

پل لجن روب یا همان پل ته نشینی برای جمع آوری مواد معلق و رسوب و قابل ته نشینی و همچنین شناور سازی مواد کم وزن ساخته می شود و در تصفیه خانه های فاضلاب  کاربرد دارد.

 پل لجن روب مواد سنگین را به کمک نیروی گرانش و حتی به کمک لخته ساز در کف به صورت رسوب بجای می گذارد و در کف مخزن پل لجن روب انباشته می گردد و مواد کم وزن و معلق به کمک نیروی شناوری به سطح آب راه می یابند. برای خروج مواد ته نشین و شناور شده از حوضچه ته نشینی لجن روب و جلوگیری از انباشته گشتن آن از پل های لجن روب استفاده می گردد.

پل لجن روب معمولا بر اساس نوع حوضچه عملکرد مختلفی دارند:

حوضچه های دایره ای (استوانه ای)

در حوضچه های استوانه ای پل لجن روب به اندازه قطر حوضچه و یا شعاع حوضچه که به آن نیم پل نیز می گویند، می باشند و با حرکت دایره ای لجن های کف حوضچه و مواد شناور را به سمت مرکز حوضچه که محل جمع آوری آن ها است هدایت می کند. و نکته مهم این که حوضچه های دایره ای  با شیب حدود ۸ % به سمت مرکز دایره می باشند تا عمل جارو کردن لجن ها راحت تر صورت پذیرد.

پل ها و نیم پل ها عملکرد شبیه به هم را دارند ولی در مواقعی که میزان لجن و مواد شناور زیاد باشد برای جلوگیری از تجمع بیش از اندازه از پل و هنگام کم بودن آن ها از نیم پل استفاده می گردد.

حوضچه ته نشینی مستطیلی

در حوضچه ته نشینی مستطیلی پل لجن روب به اندازه عرض حوضچه می باشد و در راستای طول حوضچه رو به جریان حرکت می کند و لجن کف حوضچه و مواد شناور را به سمت انتهای حوضچه که محل جمع آوری آن می باشد هدایت می گردد.

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات و مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *