بایوساید - بیوساید

بایوساید

نویسنده : watertop جولای 9, 2020 3851 بازدید

بایوساید یک عامل بازدارنده است که از طریق شیمیایی یا بیولوژیکی جلوی رشد و انتشار میکرو ارگانیسم مضر را می‌گیرد. مواد بایوساید نیز به عنوان عامل ضد رسوب و ضد عفونی کننده نه تنها در تصفیه آب صنعتی با عمر کوتاه، بلکه به عنوان یک ضد عفونی کننده در استخرهای شنا استفاده می‌شود.

کاربرد بایوساید

آفت کشی با بایوساید که شامل قارچ کش، علف کش ها، حشره کش ها، کشنده های خزه ها، و جونده کشی می باشد. خاصیت ضد میکروبی بایوساید که شامل آنتی بیوتیک ها، آنتی باکتریال، ضد ویروس، ضد قارچ، و داروهای ضد انگل و همچنین اسپرم کش ها می شود.

انواع بایوساید

  1. بایوساید اکسید کننده
  2. بایوساید غیر اکسید کننده

نوع اکسید کننده

این نوع از بایوساید در صورت اضافه شدن به حلال می تواند با ایجاد فرآیند اکسیداسیون مواد مغذی مورد نیاز میکرو ارگانیسم ها را نابود کند. باید میزان تزریق بایوساید های اکسید کننده را کنترل نمود زیرا در صورت زیاد بودن می توانند باعث خوردگی در سطوح مخازن فلزی شوند.

بایوساید در انواع پایه‌های آمفوتریک، کاتیونیک، آنیونیک موجود است.

اساس اکسیداسیون در این نوع از بایوساید ها ترکیب با اکسیژن نیست بلکه گرفتن الکترون از باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها است.

نوع غیر اکسید کننده

این بایوساید همانگونه که از نامش می توان متوجه شد بدون اکسیداسیون می تواند باکتری ها را از آب بگیرد. برای مثال می تواند چربی غشا را که بیشترین عنصر در غشا سلول ها است را از بین ببرد.

هر کدام از انواع بایوساید نحوه عملکرد متفاوتی دارند برای مثال بیوساید با قابلیت جلوگیری از فعالیت بعضی از آنزیم‌های حیاتی باکتری، مخصوصا آن دسته از آنزیم هایی که در تنفس و گلیکولیز دخیل هستند باعث آزادسازی محتویات داخل سلول باکتری به محیط اطراف آن است و از طرفی با افزایش زمان تماس و غلظت، ترکیبات نیتروژن و فسفر سلول باکتری به محیط اطراف ریخته و باکتری از بین می‌رود که به آن مرحله باکتریوساید می گویند.

مزایای استفاده از بایوساید

  1. کنترل کننده و حذف کننده جلبک و باکتری‌ها و میکروارگانیزم‌ها
  2. دارای اثر پیشگیری طولانی مدت و موثر
  3. حاوی مواد ضد خوردگی
  4. مقاومت بالا در برابر ایجاد و گسترش رسوبات
  5. دارای قابلیت مناسب کاهش کشش سطحی آب

نحوه عملکرد انواع بایوساید

هر نوع ز بایوساید روش عملکرد خاص خود را داراست برای مثال یک نوع از آنها با حل کردن چربی غشای باکتری ها به از بین بردن آنها می پردازد و برخی از آنها نیز برخی از آنزیم های مهم درون میکروارگانیسم ها را غیر فعال می کنند.

 

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و عرضه کننده مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تجهیزات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *