آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت RO

نویسنده : watertop جولای 8, 2020 1310 بازدید

آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت که معمولا در سیستم‌ اسمز معکوس تزریق می شود از مهمترین ماده شیمیایی در حوزه آب و فاضلاب به حساب می آید. در اسمز معکوس به دلیل وجود نمک‌های محلول در آب ورودی ، محل‌های عبور آب خام از غشا دچار گرفتگی می گردد و به اصطلاح scaling صورت می گیرد که این کار با گذشت زمان اتفاق می افتد.

به منظور جلوگیری از ایجاد رسوبات بر روی ممبران آب ورودی به سیستم اسمز معکوس میزان دوز صحیح آنتی اسکالانت استفاده می گردد. استفاده نکردن از آنتی اسکالانت آسیب جدی به ممبران های سیستم اسمز معکوس وارد می کند و باعث کاهش دبی خروجی و همچنین بالا رفتن TDS آب می‌شود.

آنتی اسکالانت چیست

آنتی اسکالانت از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب می باشد که عمده ترین کاربرد انتی اسکالانت در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس می باشد .

انتی اسکالانت برای کاهش اثرات رسوباتی چون کربنات کلسیم (CaCO₃) ، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) که روی غشا پلی آمید یا ممبران تشکیل می شود، کاربرد دارد .

عوارض آنتی اسکالانت

استفاده نا صحیح و نادرست از آنتی اسکالانت می تواند پیامد های بدی برای دستگاه  اسمز معکوس شما داشته باشند. استفاده درست از آنتی اسکالانت در افزایش طول عمر ممبران و هزینه های مربوط به تعویض ممبران و شستشوی ممبران را کم می کند.

قیمت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ و آنتی اسکالانت جنسیس را از ما بخواهید.

آنتی اسکالانت ویکی پدیا
مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت
فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *