آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت RO

نویسنده : watertop جولای 8, 2020 3130 بازدید

آنتی اسکالانت که معمولا در سیستم‌ اسمز معکوس تزریق می شود از مهمترین ماده شیمیایی در حوزه آب و فاضلاب به حساب می آید. در اسمز معکوس به دلیل وجود نمک‌های محلول در آب ورودی ، محل‌های عبور آب خام از غشا دچار گرفتگی می گردد و به اصطلاح scaling صورت می گیرد که این کار با گذشت زمان اتفاق می افتد.

به منظور جلوگیری از ایجاد رسوبات بر روی ممبران آب ورودی به سیستم اسمز معکوس میزان دوز صحیح آنتی اسکالانت استفاده می گردد. استفاده نکردن از آنتی اسکالانت آسیب جدی به ممبران های سیستم اسمز معکوس وارد می کند و باعث کاهش دبی خروجی و همچنین بالا رفتن TDS آب می‌شود.

آنتی اسکالانت چیست

آنتی اسکالانت از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب می باشد که عمده ترین کاربرد آنتی اسکالانت در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس می باشد .

آنتی اسکالانت برای کاهش اثرات رسوباتی چون کربنات کلسیم (CaCO₃) ، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرونیوم (SrSO₄) که روی غشا پلی آمید یا ممبران تشکیل می شود، کاربرد دارد.

برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید آنتی اسکالانت گروه صنعتی واترتاپ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع آنتی اسکالانت flocon

عوارض عدم استفاده و استفاده نادرست از آنتی اسکالانت

استفاده نا صحیح و نادرست از آنتی اسکالانت می تواند پیامد های بدی برای دستگاه  اسمز معکوس شما داشته باشند. استفاده درست از آنتی اسکالانت در افزایش طول عمر ممبران و هزینه های مربوط به تعویض ممبران و شستشوی ممبران را کم می کند.

در صورت عدم استفاده از آنتی اسکالانت در سیستم آب شیرین کن خود عمر ممبران های دستگاه اسمز معکوس را به شدت کاهش داده و باعث متحمل شدن هزینه های اضافی به سیستم های خود و نه تنها کاهش آلاینده ها بلکه افزایش میزان آلاینده ها مواجه خواهید شد.

عدم رسوب گذاری

با استفاده از راه های زیر می توان از رسوب گذاری در ممبران هاب RO جلوگیری کرد

  • استفاده از سختی گیر های رزینی
  • استفاده از آنتی اسکالانت
  • اسیدی کردن آب ورودی به RO

سختی گیر رزینی

با استفاده از سختی گیر های رزینی و حذف سختی که عامل اصلی رسوب گذاری است می توان از رسوب بر روی ممبران های RO جلوگیری کرد. سختی گیر های رزین با استفاده از رزین های کاتیونی سختی گیر می توانند سختی آب را که عامل اصلی رسوب گذاری است را به روش تبادل یونی حذف کنند

اسیدی کردن آب ورودی

با استفاده از این روش می توان از رسوب کلسیم کربنات بر روی غشای RO اطمینان حاصل کرد اما یون منیزیم همچنان می تواند رسوب کربناتی تشکیل دهد.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و تولید کننده و وارد کننده انواع مواد شیمیایی می باشد، برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید تجهیزات و مواد شیمیایی زادآب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *