کربن فعال اکتیو

کربن فعال پودری و گرانولی

نویسنده : watertop آوریل 22, 2020 1970 بازدید

کربن اکتیو ، ذغال فعال

پوسته های نارگیل و زغال سنگ (آنتراسیت یا زغال سنگ) هر دو منبع آلی کربن فعال هستند. کربن هنگامی تشکیل می شود که یک منبع آلی در محیط بدون اکسیژن سوزانده شود.

ساخت کربن فعال در خانه

این فرآیند تنها حدود ۳۰٪ از توده آلی دست نخورده باقی مانده و مولکولهای سنگین آلی را از بین می برد. قبل از استفاده برای تصفیه آب ، باید جرم آلی “فعال شود”.

روند فعال سازی تعداد انبوهی از منافذ کربن را باز می کند و مولکول های ناخواسته را از بین می برد. منافذ باز همان چیزی است که کربن را قادر به جذب آلودگی ها می کند ، معروف به “جذب”. میزان جذب برای مساحت فقط ۵۰۰ گرم کربن فعال برابر با ۷۰-۱۶۰ هکتار است!

دو روش اصلی فعال سازی کربن فعال

دو روش اصلی فعال سازی کربن وجود دارد

فعال سازی کربن با بخار

فعال سازی بخار با استفاده از بخار در دمای بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد انجام می شود. در این دما یک واکنش فوری آب و گاز رخ می دهد و ماده کربن شده را گاز می کند.

سپس هوا برای سوزاندن گازها بدون سوختن كربن تزریق می شود. این فرآیند یک فرم درجه بندی شده ، غربال شده و ضد گرد و غبار کربن فعال تولید می کند. کربن فعال شده توسط بخار به طور کلی دارای یک ساختار منافذ خوب است و برای جذب هر دو ترکیب فاز مایع و بخار ایده آل است.

فعال سازی کربن بصورت شیمیایی

با فعال شدن شیمیایی ابتدا کربن با یک ماده مرطوب کننده قدرتمند پر می شود ، به طور معمول یک فرم خمیر اسید فسفریک P2O5 یا کلرید روی ZnCl2 خمیر در دمای ۵۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شود تا کربن فعال شود. فعال سازی شیمیایی کربن فعال شده با ساختار منافذ بسیار باز تولید می کند ، و این باعث می شود برای جذب مولکول های بزرگ مناسب تر باشد.

خرید کربن اکتیو
کربن اکتیو جاکوبا
مشخصات کربن اکتیو
دانسیته کربن اکتیو
فروش کربن فعال خوراکی
پارچه کربن اکتیو
کربن اکتیو اکسترود
قیمت هر کیلو کربن فعال

فروش کربن فعال خوراکی
قیمت هر کیلو کربن فعال در بازار را از ما بپرسید
کربن فعال اصفهان
کربن فعال pdf
کارخانه تولید کربن فعال

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *