منبع کویل دار

منبع کویلی – منبع کویل دار افقی

نویسنده : watertop آوریل 14, 2020 1596 بازدید

منبع کویل دار

در اکثر خانه ها ، دو نوع سیستم آب گرم وجود دارد. گردش از یک دیگ بخار در اطراف رادیاتورها سیستم گرمایش مرکزی است. آب شیر شما آب گرم خانگی است. آب مورد استفاده در رادیاتورهای شما سیستم گرمایش مرکزی است.

اگرچه هر دو در سیستم گرمایش برخی از مؤلفه های اصلی را به اشتراک می گذارند ، اما آب و لوله کشی مخلوط نیست.

برای اینکه صاحب خانه بتواند مال خود را شناسایی کند و هر نوع نگهداری لازم را تأثیر بگذارد ، باید روشهای مختلف گرم کردن آب گرم خانگی درک شود. همچنین ارزیابی هر نوع حمام که مایل به نصب آن هستید نیز ضروری خواهد بود.

انواع گرمایش آب خانگی را می توان به دو دسته تقسیم کرد

آب گرم در یک استوانه ذخیره می شود
آب سرد بنا به تقاضا گرم می شود.

منابع کویل ­دار (Domestic Hot Water)

منبعی که جهت تامین آب گرم ساختمان که با استفاده از آب گرم یا بخار خروجی دیگ، آب سرد ورودی شهر را گرم می کند. این آب گرم یا بخار خروجی از دیگ، در داخل کویل حرارتی از چند شاخه لوله رفت و برگشتی گردش نموده و پس از تبادل حرارت آب با دیوار لوله های آن از کویل خارج می شود. تبادل حرارت انجام شده باعث گرم شدن لوله (مسی، استیل، … ) شده در نهایت باعث گرم شدن آب سرد خاج لوله می گردد.

جنس منابع کوئلی

منابع کویلی توسط سازندگان مختلف به سه شکل ساخته می شوند

• جنس بدنه از ورق گالوانیزه: در اینصورت ورق از استحکام بالایی در مقابل خوردگی برخوردار است اما از نقاط جوش بدنه و بوشن ها و دریچه ها امکان خوردگی وجود دارد.

• جنس بدنه از ورق سیاه: در صورت ساخت منبع از ورق سیاه سطوح داخلی و بیرونی منابع را با پوشش اپوکسی می پوشانند. ضخامت ورق فولادی بکار رفته در منابع نیز بر حسب فشار کاری دستگاه، دمای کاری و ضریب خوردگی آب بر اساس استاندارد مخازن تحت فشار انتخاب می‌شود. این مخازن در دو نوع عمودی و افقی بر حسب محل نصب و سفارش طراحی می گردد.

• هات گالوانیزه: در این صورت منابع از ورق سیاه ساخته می شوند، پس از اتمام ساخت و بعد از سند بلاست مخازن وارد حوض گالوانیزه می گردد تا تمامی نقاط مخزن گالوانیزه گرم شود. این نوع از منابع کویلی دارای طول عمری بسیار بیشتر از سایر منابع خواهند بود.

منبع کویل دار عمودی

مزیت منابع کویلی نسبت به دیگر سیستم های تولید کننده آب گرم این است که فقط از یک جداره استفاده شده و پس از ایجاد ترکیدگی و یا رسوب گرفتگی کاملا قابل تعمیر هستند. ضمنا به دلیل وجود کویل حرارتی در داخل مخزن، افت انرژی گرمایی در آن بسیار ناچیز است.

منابع کویل دار

قیمت منبع کویل دار افقی و ایستاده تهران مبدل یا همان عمودی

کاتالوگ منبع کویلی
طریقه نصب منبع کویلی
محاسبه کویل منبع آبگرم
منبع کویلی خانیران
قیمت منبع کویلی پاکمن

ساختار و اجزای منبع کویل دار  ۸۰۰ لیتری

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *