فیلتر کربن

فیلتر کربن

نویسنده : watertop آوریل 11, 2020 968 بازدید

دستگاه فیلتر کربنی

فیلتر کربن فعال

فیلترهای کربن فعال به طور کلی در فرآیند از بین بردن ترکیبات آلی و یا حذف کلر آزاد از آب به کار می روند از این طریق آب مناسب برای تخلیه یا استفاده در فرآیندهای تولید است.

فیلتر تصفیه کربن فعال (AC) ، مانند هر روش تصفیه آب ، قادر به از بین بردن هر نوع آلاینده احتمالی نیست. به عنوان مثال ، سدیم ، میکروب ها ، فلوراید و نیترات با فیلتراسیون کربن فعال قابل حذف نیستند. با فیلترهای کبن فعال نیز نرم شدن آب حاصل نمی شود. علاوه بر این ، فلزات سنگین ، مانند سرب ، تنها با یک نوع بسیار خاص از فیلتر تصفیه آب کربن فعال ، که معمولاً فقط در فیلترهای خانگی استفاده می شود ، قابل حذف هستند که آن هم به دلیل قیمت بالا معمولا در کشور های جهان سوم اتفاق نمی افتد.

تصفیه آب با تکنولوژی بالا

انواع مختلفی از فیلترهای کربن فعال برای سیستم های تصفیه صنعتی موجود است. کربن فعال بسته به پایه ای که از آن تولید می شود (به عنوان مثال ، زغال سنگ یا آنتراسیت ، کاراکتر استخوان ، پوسته نارگیل) و نحوه تولید آن می تواند ویژگی های عملکردی مختلفی از خود نشان دهد.

روش های استفاده شده برای ایجاد انواع مختلف کربن فعال بسیار اختصاصی بوده و منجر به تفاوت های متمایز در طیف وسیعی از رسانه های موجود در صنعت می شود. کارشناسان ما می توانند روشهای تصفیه با تکنولوژی بالا را برای آلودگیهای شناسایی شده و میزان خلوص مورد نیاز مشخص کند. به همین دلیل منطبق کردن بستر کربن فعال درست با نیاز خاص بسیار مهم است.

فیلترکربن فعال در اصل برای دو منظور از تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد و هر یک از آنها به روش های کاملاً متفاوت استفاده می شود.

دلایل استفاده از فیلتر کربن فعال

حذف کلر

حذف کلر ممکن است از کربن فعال برای از بین بردن کلر با اندکی تخریب یا آسیب رساندن به کربن استفاده شود. کلر زدایی به سرعت اتفاق می افتد و سرعت جریان به طور معمول زیاد است. با این حال ، این فرایند به مقدار وسیعی از سطح کربن نیاز دارد و ارگانیسم های موجود در آب در نهایت منافذ کربن را پر کرده و مسدود می کنند.

درنهایت ، فیلتر کربن فعال نیاز به تعویض دارد زیرا توانایی آن در کلر زدایی آب کم کم کاهش می یابد. کربن صرف شده می تواند دوباره فعال شود. با این حال ، فیلترهای دوباره فعال شده فقط باید در برنامه های تصفیه فاضلاب استفاده شوند. یکی از مزایای استفاده ازفیلتر کربن اکتیو هزینه عملیاتی کم آن و اپراتوری آسان پس از نصب است.

یک نقطه ضعف فیلتر کربن این است که با حذف کلر از بالای لایه بستر ، کربن فعال باعث می شود محیط مرطوب گردد و ایده آل برای رشد و تکثیر باکتریها باشد. این باکتری ها می توانند در کاربردهای پزشکی یا هنگام استفاده از کربن به عنوان پیش تصفیه برای اسمز معکوس ایجاد مشکل کنند.

حذف ماده آلی

با عبور آب از فیلتر کربن فعال ، ذرات آلی و مواد شیمیایی درون فرایندی جذب می شوند. فرآیند جذب به ۵ عامل اصلی بستگی دارد: ۱) خصوصیات بدنی کربن فعال (مساحت سطح و توزیع اندازه منافذ). ۲) ترکیب شیمیایی منبع کربن (مقدار هیدروژن و اکسیژن)؛ ۳) ترکیب شیمیایی و غلظت آلودگی. ۴) pH و درجه حرارت آب؛ و ۵) مدت زمانی که آب در معرض فیلتر کربن فعال قرار دارد (به آن زمان ماند گفته می شود).

فیلتر کربن گلخانه
فیلتر کربنی صنعتی
قیمت فیلتر کربن فعال یخچال و تصفیه هوا
فیلتر کربن هوا گلخانه
قیمت فیلتر کربن اکتیو تصفیه آب

برچسب‌ها:, , , , ,

2 پاسخ به “فیلتر کربن”

  1. خلیلی گفت:

    فیلتر کربنی چگونه به پاکسازی آب کمک می کند

  2. بیژن گفت:

    جگونه کربن را می توان احیا نمود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *