هیدروسیکون واتر تاپ

هیدروسیکلون

نویسنده : watertop آوریل 7, 2020 691 بازدید

فیلتر هیدروسیکلون

هیدرو سیکلون
هیدروسیکلون یک وسیله ایستا است که نیروی گریز از مرکز را به یک مخلوط مایع اعمال می کند تا باعث جداسازی اجزای سنگین و سبک شود. در هیدروسیکلون ها که به عنوان سیکلون های مایع نیز شناخته می شوند ، اصل مورد استفاده رسوب گریز از مرکز است ، یعنی ذرات موجود در سیستم تعلیق تحت فشار نیروهای گریز از مرکز قرار می گیرند ، که باعث جدایی آنها از سیال می شود.

نحوه عملکرد هیدروسیکلون

هیدروسیکلون ها دارای قطعات متحرک نیستند ، به سرمایه گذاری در نصب و نگهداری کم نیاز دارند و بهره برداری ساده ای دارند. از این رو ، این دستگاه ها بطور گسترده در صنایع معدنی ، شیمیایی ، پتروشیمی ، نساجی و متالورژی مورد استفاده قرار می گیرند.

هیدروسیکلون چیست

هیدروسیکلون یک سیستم بسته است که برای تبدیل سرعت مایع ورودی به حرکت دوار طراحی شده است. این کار را با هدایت جریان مماس در نزدیکی بالای استوانه عمودی انجام می دهد.

این چرخش کل محتویات استوانه را ایجاد می کند و نیروی گریز از مرکز را در مایع ایجاد می کند. اجزای سنگین به سمت دیواره سیلندر به سمت بیرون حرکت می کنند که در آنجا جمع می شوند و مارپیچ را از پایین دیواره به خروجی شن در قسمت انتهای بدنه قیف حرکت می دهند.

نحوه کار هیدروسیکلون

اجزای سبک به سمت محور هیدروسیکلون حرکت می کنند و در آنجا به سمت خروجی در بالای استوانه حرکت می کنند. هیدروسیکلون با اختلاف چگالی بین مایع و ماده ای که باید در این تجهیزات از هم جدا شود ، جامد و مایع یا مایع و مایع را از هم جدا می کند. حرکت مارپیچ مایع ناشی از تغذیه مماس ، ماده با چگالی بزرگتر بر روی دیواره هیدروسیکلون پرتاب می شود و به سمت جریان زیرین کشیده می شود.

هیدروسیکلون

هیدروسیکلون

طراحی هیدروسیکلون

هیدروسیکلون ها همچنین به سانتریفیوژها مربوط می شوند که در هر دو آنها با استفاده از نیروی گریز از مرکز بر مایعات می توان مواد سنگین و سبک را از هم جدا کرد. تفاوت اصلی این است که هیدروسیکلون ها جداکننده های غیرفعالی هستند که قادر به استفاده از مقادیر متوسط ​​نیروی گریز از مرکز هستند ، در حالی که سانتریفیوژها جداکننده های دینامیکی هستند که به طور کلی قادر به اعمال نیروی گریز از مرکز بسیار بیشتری نسبت به هیدروسیکلون ها هستند.

یکی دیگر از تفاوتهای اساسی هیدروسیکلون ها و سانتریفیوژها هزینه است. سانتریفیوژها ماشینهای چرخشی با دقت بالایی هستند که اغلب به کنترل پیشرفته احتیاج دارند ، در حالی که هیدروسیکلون ها هیچ قسمت متحرکی ندارند و تقریباً هیچ کنترلی ندارند.

هیدروسیکلون ها و سانتریفیوژها به جای دستگاه های رقیب ، مکمل هستند. اگر گرانش به تنهایی با استفاده از آزمایش سریع بطری ، بخش قابل توجهی از مواد جامد شما را در مدت یک یا دو دقیقه برطرف می کند ، باید جدایی هیدروسیکلون را بررسی کنید. اگر تصفیه خیلی بیشتر از این طول بکشد ، ممکن است به سانتریفیوژ یا روش جداسازی دیگری احتیاج داشته باشید.

کاربرد سیکلون در صنعت

هیدروسیکلون اغلب برای جدا کردن “سنگین ها” از مخلوط مایع منشاء پمپ گریز از مرکز یا منبع مداوم مایع تحت فشار دیگر استفاده می شود. هیدروسیکلون به احتمال زیاد انتخاب مناسبی برای فرآیندی است که “محلول با چگالی کمتر” قسمت بیشتری از مخلوط را تشکیل می دهد و جایی که “مواد سنگین تر” به راحتی ته نشین می شوند.

به طور کلی ، هیدروسیکلون ها در سیستم های جریان مداوم مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که جریان مایع آنی به هیدروسیکلون برابر است با کل جریان آنی ذرات سبک به علاوه ذرات سنگین. در مواردی که ذرات سنگین قسمت بسیار کمی از کل مایع را تشکیل می دهند ، گاهی اوقات برای جمع آوری عایق بندی آنها در کف هیدروسیکلون سودمند است.

در بعضی از کاربردها ، هیدروسیکلون هایی که قادر به جداسازی شدید ذرات سنگین و ذرات سبک هستند مورد نیاز است. در شرایط دیگر ، از آنها برای غنی سازی افزایشی ، کاهش بار سایر تجهیزات جداسازی پرهزینه تر و بهبود اقتصاد کلی بهره برداری استفاده می شود.

کتاب طراحی سیکلون
سیکلون سیمان
طراحی و ساخت سیکلون
نحوه ساخت سیکلون
نقشه ساخت سیکلون
سیکلون کشاورزی
سیکلون غبارگیر صنعتی

قیمت و طراحی فیلتر هیدروسیکلون آب و معدن pdf

برچسب‌ها:, , ,

4 پاسخ به “هیدروسیکلون”

 1. پیغمبرزاده گفت:

  فرایند جداسازی چگونه انجام می شود

 2. الناز گفت:

  ۱-آیا هیدروسیکلون در صنعت کاغذ سازی کاربرد دارد منتظر پاسخ ام

 3. سالار گفت:

  این دستگاه در دامپروری و کشاورزی قابل استفاده است

 4. عاطفه گفت:

  ممنون از سایت خوب و مطالب کاربردی تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *