سیلیس

سیلیس دانه بندی – شن و ماسه فیلتراسیون

نویسنده : watertop مارس 12, 2020 4582 بازدید

سیلیس تصفیه آب

 

سلیس امروزه پرکاربرد ترین ماده در فیلتراسیون اسن. از سیلیس در فیلتر های شنی برای حذف مواد معلق استفاده می شود. سیلیس دارای دانه بندی های متفاوتی است که در فیلتر شنی بر حسب اندازه دانه های سیلیس؛ سیلیس ها درون فیلتر شنی شارژ می گردد

پس از ایجاد اولین فیلتر های شنی آهسته تحقیقات گسترده ای راجع به ماده مورد استفاده در فبلتراسیون انجام گرفت و مواد مختلفی برای این امر پیشنهاد شدند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

سیلیس

آنتراسیت

سیلیس فشرده

سنگ سیلیس که در تجهیزات پیش تصفیه و تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد دارای دانه بندی متفاوت می باشد. سیلیس مورد استفاده در تصفیه آب  باید از درصد خلوص بالا برخوردار باشد بتواند عملیات تصفیه را به درستی انجام دهد و با اطمینان بالا تمام مواد معلق آب را از آن جدا نماید.

عده ای بر این باورند که سیلیس های خارجی از ایرانی بهتر هستند در صورتی که بهترین سیلیس که در تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد سیلیس پگماتیتی ممتاز همدان می باشد که با درصد خلوص ۹۸% می باشد. چون سیلیس جزو فراروان ترین عنصر موجود روی کره زمین می باشد قیمت پایینی دارد و به همین دلیل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت سنگ سیلیس با کارشناسان گروه صنعتی واتر تاپ ۰۹۳۹۸۹۵۵۹۹۷ تماس بگیرد.

سیلیس فیلتر شنی

سیلیس مخصوص سند فیلتر (فیلتر شنی ) که برای مصارف تصفیه و پیش تصفیه آب و همچنین تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد در دانه بندی های مختلف از ۰٫۵ تا ۱٫۵ ۱٫۵ تا ۲ ۲ تا ۳ ۳ تا ۵ ۵ تا ۸ ۸ تا ۱۲ و در نوع ممتاز و درجه ۱ و درجه ۲ به فروش می رسند.

کاربرد سیلیس

از سیلیس یا شن به دو شکل در فرآیند تصفیه آب استفاده می کنند.

  1. فیلتراسیون
  2. زهکشی

فیلتراسیون

سیلیس در فیلتر شنی برای فیلتراسیون ذرات معلق (TSS) استفاده می شود.

مطالب مربوط:

مقدار سیلیس فیلتر شنی

فیلتر شنی

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و وارد کننده و تولید کننده انواع مواد شیمیایی مرتبط می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *