دستگاه چربی گیر DAF

چربی گیر – ساخت انواع دستگاه های چربی گیر

نویسنده : watertop مارس 1, 2020 3581 بازدید

دستگاه چربی گیر

 

برخی از ترکیباتی که در فاضلاب ها هستند ته‌نشین می‌شوند این ترکیبات به دلیل سبک بودن روی سطح آب تجمع می‌کنند مانند نفت چربی و غیره بنابراین از فرآیند شناورسازی برای حذف این مواد استفاده می گردد در صورتی که وزن مخصوص ذرات در حدی نباشد که به سادگی در سطح آب شناور شوند از هوا برای سبک تر کردن ذرات استفاده می گردد

چربی و روغن از پارامترهای مهمی در روش تصفیه می باشد به علاوه بر بالا بودن میزان جدید اکسیژن مورد نیاز شیمیایی باعث کندی نفوذ اکسیژن با آب شده و باعث افت قابل توجه اکسیژن محلول می شود در حالیکه حذف چربی و روغن می تواند به تنهایی بخش مهمی از آلودگی را حذف کند .

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چربی ممکن است به صورت شناور روی سطح آب قرار گیرد نام معلق با باقی بماند مثل چربی برخی صنایع مواد غذایی و یا کاملاً محلول باشد طبیعی است که در هر یک از موارد فرایند تصفیه می تواند متفاوت باشد بنابراین نه تنها میزان چربی و روغن پساب صنعتی مهم می باشد بلکه نوع آن و میزان شناور شدن آن هم مطرح است.

شناور سازی در چربی گیر

چربی گیر بر اساس روش شناورسازی عمل می کند و با استفاده از تفاوت چگالی آب و چربی می تواند چرب را از آب جدا کند.

در روش شناورسازی به کمک هوای تحت فشار برای کمک به کاهش وزن مخصوص ذرات از هوا برای شناورسازی استفاده می گردد های ریز هوا به ذرات معلق شناور چسبیده و باسواد شدن ذرات باعث شناور شدن آنها می گردد این تکنیک نیاز به تشکیل حباب های بسیار ریز و یکنواخت در پساب دارد که به سادگی انجام نمی گیرد لذا فرآیندی با کارآمدی محدود به شمار می‌آید.

حدود ۵ الی ۱۰ لیتر هوا در دقیقه از طریق دیفیوزر های حباب ریز وارد مخزن شناورسازی می گردد تا ذرات معلق را روی سطح آب شناور سازد و فرآیند تصفیه خانه های شهری همراه با دان گیری به کار برده می شود برای آنکه بتوان حباب های بسیار ریز تشکیل داد از انحلال هوا در آب تحت فشار استفاده می گردد.

این شناور سازی که با استفاده از هوای فشرده صورت می‌گیرد به نام شناورسازی تحت هوای محلول یا در نامیده می شود در این فرایند هوا در آب تزریق و تحت فشار هم می گردد سپس در مخزن شناورسازی با آزاد شدن فشار هوا مجدداً از حالت محلول خارج شده و به صورت حباب های بسیار ریز در آب صعود نموده و در مسیر به طرف سطح آب ذرات لخته چسبیده و ذرات معلق و شناور را با خود به سطح آب منتقل می سازد و به این ترتیب این ذرات را می‌توان جدا نمود از سیستم دف برای تصفیه پساب کارخانجات روغن نباتی و تغلیظ لجن و جامدات و غیره استفاده می شود

یکی از کاربرد های گسترده چربی گیر در رستوران ها است. به این دیل که پساب خروجی از رستوران ها اغلب دارای میزان روغن و چربی بالایی است از دستگاه چربی گیر استفاده می کنند تا از میزان این چربی بکاهند تا به دریچه ها و چاه های جذبی آسیب وارد نکند.

انواع روش های چربی گیری

  • چربی گیر DAF
  • چربی گیر CPI
  • چربی گیر API

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *