دستگاه چربی گیر DAF

چربی گیر DAF

نویسنده : watertop مارس 1, 2020 2733 بازدید

چربی گیری به روش DAF

شناور سازی یک واحد عملیاتی است که به منظور جداسازی مواد جامد یا ذرات مایع از مایع استفاده می‌شود در شناورسازی هدف این است که ذرات با دانسیته پایین‌تر از سیال را جدا بکنیم و یا با استفاده از وارد کردن حباب های ریز گاز مومن هوا به فاز مایع ذرات با دانسیته کم مانند ذرات چربی را از فاضلاب جدا بکنیم.

چربی گیری می تواند به یکی از روش های زیر انجام شود

 • چربی گیر DAF
 • چربی گیر CPI
 • چربی گیر API

در شناورسازی با هوای محلول DAF هوای تحت فشار که چندین برابر فشار جو است در فاضلاب تزریق می‌شود که به دنبال آن آزاد سازی فشار تا فشار جو انجام می شود. چربی گیر DAF می تواند در خروجی فاضلاب هایی که دارای موادی مانند روغن ها، سوخت ها، مواد جامد و… است نصب شود و کاربرد گسترده ای نیز دازد.شکل زیر شمای یک چربی گیر DAF را نشان می دهد.

شمای چربی گیر DAF

شمای چربی گیر DAF

در سیستم های کم فشار می توان تمامی جریان را با استفاده از یک پمپ و با افزودن هوای فشرده به بخش مکش به فشار ۲۷۵ تا ۳۵۰ کیلو پاسکال تحت فشار قرار داد تمامی جریان به مدت چندین دقیقه و به منظور ایجاد زمان کافی برای حل شدن هوا در مخزن ماند تحت فشار قرار می گیرد.

این جریان در مرحله بعد از طریق یک شیر کاهش دهنده فشار به مخزن شناورسازی یعنی جایی که هوا به صورت حباب های بسیار کوچک در محلول ظاهر می شود وارد می گردد.

در واحد های بزرگتر بخشی از جریان خروجی سیستم های شناورسازی به کمک هوای محلول DAF ۱۵ تا ۲۰ درصد برگشت داده شده تحت فشار قرار گرفته و با هوا به صورت نیمه اشباع در می آید جریان برگشت داده شده درست پیش از ورود به مخزن شناورسازی با جریان اصلی که هنوز تحت فشار قرار نگرفته مخلوط می شود و در نتیجه هوایی که در حال خروج از محلول است در مجاورت و تماس با ذرات ورودی به مخزن برخورد می کند انواع سیستم های تحت فشار به منظور تصفیه پساب های صنعتی و تقلید مواد جامد استفاده می‌شود. که در شکل زیر نشان داده شده است

مزایای روش DAF

 1. میزان تولید بوی نامطبوع در این روش کمتر است
 2. هزینه ساخت آن پایین تر است
 3. امکان کاهش BOD و تثبیت واقعی مواد در این روش بیشتر است.
چربی گیری به روش DAF

چربی گیری به روش DAF

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب و مواد شیمیایی می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات و مواد شیمیایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

2 پاسخ به “چربی گیر DAF”

 1. ارسلان گفت:

  آیا چربی گیر daf مواد ته نشین شده را لز بین می برد

 2. سعید گفت:

  چربی گیری daf کمک به حذف چربی موجود در فاضلاب دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *