فیلتر پرس واتر تاپ

فیلتر پرس

نویسنده : watertop فوریه 22, 2020 3425 بازدید

دستگاه فیلتر پرس به طور گسترده ای در صنایع مختلف کاربرد داشته و طیف وسیعی از کارها را پوشش می دهد و به دلیل راهبری نسبتا آسان آن کاربرد زیادی دارد، این فیلترها قسمت مهمی از فرآیند تولید و فرآوری را در سرتاسر جهان شامل می شوند، از فرآوری مواد معدنی و آبگیری دوغاب گرفته تا زباله های شهری و آبگیری لجن تصفیه خانه های فاضلاب و غیره که در ادامه به این صنایع اشاره می شود.

فیلتر پرس فاضلاب ونحوه طراحی و ساخت صفحه  فیلتر پرس و پارچه فیلترپرس

انتخاب پمپ مناسب

پساب ها جهت انتقال پساب (SALLRY)  به عنوان سیستم های تزریق تجهیزات در فرآیند کاربرد دارد پمپ هایی به عنوان سیستم تزریق یا خوراک دهی به تجهیزات که عامل افزایش افت فشار همچون فیلترها می گردند.

پمپهای تزریق به فیلتر پرس می بایست از نوع پمپ های فشار ثابت باشد پمپ های جابجایی مثبت نسبت به پمپ های سانتریفیوژ در اولویت می باشند

فیلتر پرس از نوع تجهیزات مبتنی بر فشار است که در صنایع مختلفی همچون صنایع سرامیک و صنایع مختلف دارویی قند شکر، صنایع بهداشتی، تصفیه آب و فاضلاب صنایع معدنی استخراج و آبگیری مورد استفاده می ‌شود بر حسب نوع صنعت و کاربرد فیلتر پرس در انها، کارفرماها درخواست فیلترینگ و در برخی اوقات خواهان کیک فیلتر پرس می باشد.

محصول نهایی فیلتر پرس

در مواقعی که فیلترینگ فیلترپرس به عنوان محصول نهایی حائز اهمیت است ، دبی و رنج فیلتر جریان خروجی از فیلتر بستگی به پارامترهای ذیل دارد.

 • سطح فیلتراسیون دستگاه فیلتر پرس
 • دبی خروجی پمپ تزریق به فیلتر پرس
 • نهایت فشار عملیاتی ایجاد شده توسط پمپ و جک فیلتر پرس

پس از گرفتگی فیلتر پرس باید فرآیند را متوقف نمود تا کیک را از میان صفحات جدا نمود و دوباره صفحات را پشت سر هم قرار داد تا فرآیند از سر گرفته شود.

نحوه محاسبه سایز فیلتر پرس

اجزای دستگاه فیلتر پرس

 1. شاسی دستگاه
 2. صفحات فیلتر پرس
 3. پارچه های فیلتر پرس
 4. جک و یونیت هیدرولیک

اجزای فیلتر پرس

مهم ترین اجزای یک دستگاه فیلتر پرس عبارتند از

 • شاسی فیلتر پرس
 • صفحات فیلتر پرس
 • پارچه فیلتر پرس
 • جک هیدرولیک

شاسی فیلتر پرس

شاسی فیلتر پرس که صفحات، پارچه، پمپ و جک هیدرولیکی بر روی آب مونتاژ می شوند معمولا از جنس فولاد یبا پوشش رنگ سه لایه اپوکسی یاخته می شود.

صفحات فیلتر پرس

جنس صفحات فیلتر پرس می تواند فلزی یا پلی پروپن باشد. انتخاب جنس صفحه به ویژگی های فاضلاب مربوط می شود. هر کدام از صفحات ویژگی ها، نقاط قوت و ضعف مخصوص خود را دارند برای مثال از صفحات فولادی نمی توان برای پساب دارای خاصیت اسیدی استفاده کرد. بدین ترتیب می توان تعیین کرد کدام صفحه برای پساب مورد نظر مناسب است.

پارچه فیلتر پرس

پارچه فیلتر پرس که روی صفحات قرار می گیرد وظیفه جداسازی آب و لجن که بعدا تشکیل کیک می دهد را بر عهده دارد. پارچه های فیلتر پرس می توانند از جنس کتان، پلی استر و… باشند که بسته به نوع فاضلاب ورودی انتخاب می شوند.

 

گروه صنعتی واترتاپ تولید کننده انواع تجهیزات و مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای استعلام قیمت، مشاوره و خرید محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۵۵۲۴۶۳۱۰

۰۹۳۷۷۳۰۱۳۵۷

برچسب‌ها:, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *